Борні добрива

Бо́рні до́брива мінеральні добрива, у складі яких є мікроелемент бор (відходи виробництва борної кислоти, бура, технічна борна кислота, бормагнійові відходи та ін.).

Відносяться до групи мікродобрив. Використовуються для передпосівної обробки насіння, внесення в ґрунт і позакореневих підживлень рослин[1].

Використовуються у таких видах

  • Борна кислота — містить 13-15 % бору. Застосовують для оброблення насіння, позакореневого підживлення рослин. Може входити до комплексних добрив.
  • Бороплюс — рідке добриво, що містить 11 % бору. Використовується для позакореневого підживлення, так і краплинного зрошення.
  • Боромагнієве добриво — містить 2,3 % бору і 14 % магнію. Застосовують для оброблення насіння, позакореневого підживлення та передпосівного внесення.
  • Борнодатолітове добриво — містить 1,5-2,0 % бору. Використовується для позакореневого підживлення, так і краплинного зрошення.
  • Боровмісний порошок — механічна суміш технічного тальку і борної кислоти (14–16 %). Застосовують для передпосівного оброблення насіння.

Примітки

  1. Бор. SuperAgronom.com. Процитовано 1 травня 2020.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.