Боттом

Боттом (нід. The Bottom) — адміністративний центр та найбільше місто острова Саба. Населення — 488 мешканців (2006).

Боттом
нід. The Bottom
Боттом
Основні дані
17°37′34″ пн. ш. 63°14′57″ сх. д.
Країна  Нідерланди
Регіон Карибські Нідерланди
Столиця для Саба (острів, public body of the Netherlands, integral overseas territory)
Засновано 1632
Населення 488
· густота 138 осіб осіб/км²
Висота НРМ 220  м
Офіційна мова нідерландська, англ. (Саба)
Часовий пояс -4 UTC−4
GeoNames 3513173
OSM 3690682 ·R (Саба)
Міська влада
Мапа
Боттом
Боттом (Кариби)


 Боттом у Вікісховищі

Географія

Боттом розташований у південно-західній частині острова, у горбистій місцевості, на схилах вулкану Маунт-Сценері (877 м.). На захід від Боттома (2 км), знаходиться єдиний пляж Саби у затоці Уеллс-Бей, на південь від міста (1,5 км), у затоці Форт-Бей знаходиться порт острова.

Порт

Історія

Місто було засноване у 1632 році переселенцями з Зеландії. Йому дали ім'я Botte, що означає голландською — «Чаша». Назва пов'язана з його розташування у відносно плоскій долині, оточеній високими скелями. Від колоніального минулого в Боттомі збереглись бруковані дороги, мальовнича садиба губернатора у західній частині міста.

Боттом відрізняється від інших населених пунктів острова хіба що наявністю адміністративних офісів, лікарнею, будинком престарілих та сучасною дорогою, що йде звідси у Форт-Бей. В іншому це таке ж зелене та патріархальне містечко. Центром Боттома є площа Мейн-Сквер, посеред якої височіє бюст Семюеля Чарльза — поліцейського, убитого в сутичці з наркоторговцями у 1989 році. Навколо площі знаходяться будівлі пожежної служби, відділення поліції та суду.

У Боттомі є три церкви. Англіканська Церква Христа (Храм Христа) 1777 року є сама стара будівля Саби. Дві інших церков — Римсько-католицька церква Святого Серця, побудований у 1877 та методистської Церква Святості, побудована у 1919, серйозно постраждали від урагану у 1995 році .

У передмісті знаходиться університетська медична школа Саби, де навчаються представники практично всіх країн Америки та регіону Карибського моря.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.