Бої за Одесу (2022)

Бої за Одесу розпочалися після повномасштабного вторгнення окупаційних військ РФ до України в лютому 2022 року.

Бої за Одесу
Російське вторгнення в Україну (2022)
Наслідки ракетного удару по складу в Одесі, 24 лютого 2022 року

Наслідки ракетного удару по складу в Одесі, 24 лютого 2022 року
Дата:
Місце: Одеса
Результат:
Сторони
 Росія  Україна
Військові формування
Збройні сили Російської Федерації Збройні сили України

Сили Територіальної Оборони

Обладнання російської диверсійно-розвідувальної групи, виявленої в Одеській області (м. Роздільна) в лютому 2022

Перебіг подій

Підрозділи ППО однієї з механізованих бригад спільно з системою протиповітряної оборони Повітряних сил ЗСУ збили військовий літак Су-30.[1]

Лютий

28 лютого командування російських військ збиралося причалити великі десантні кораблі до одеського пляжу «Лузанівка», але в останній момент росіяни попросили Україну дати можливість покинути затоку. На кораблях російських окупантів стався бунт: строковики відмовилися виконувати наказ і штурмувати узбережжя Одеси[2].

2 березня

О 12:00 у селі Дачне Одеського району російські окупанти провели обстріл, внаслідок чого було пошкоджено газовий трубопровід, загорілися дев'ять будинків та гараж.

Вночі люди в Одесі скаржилися на відсутність забезпечення тероборони. У людей, що хотіли вступити до ТРО, записували номери телефону і відправляли додому, не видаючи зброї. Увечері з міста було відправлено два евакуаційних поіїзди: до Чернівців та Ужгорода[3].

3 березня

Українські військові збили російський літак над Білгород-Дністровським, пілот встиг катапультуватися.[4] Російські окупанти обстріляли селище Затока.[5] Російські кораблі в Одеському порту потопили цивільне судно «Helt», яке не погодилося стати для них «живим щитом»[6] Під вечір російські окупанти двічі обстріляли село Біленьке, загинула людина[7].

Увечері російські хакери зламали сайти всіх ОТГ Одеської області, опублікувавши там фейк про "капітуляцію"[8].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.