Бренд-менеджер

Бренд-менеджер менеджер, відповідальний за формування бренду чи портфелю брендів компанії.

Загальний опис

Завдання бренд-менеджера — це просування бренду компанії всіма доступними засобами маркетингу. Отже, рівень знань такого фахівця визначається його розумінням інструментів продажів і просування, маркетингу зв'язків з громадськістю, організації масових заходів. У цьому й полягає відмінність бренд-менеджера від менеджера з продажу, — спілкуванням з потенційними клієнтами.

На відміну від «чистого» маркетолога бренд-менеджер повинен розбиратися в товарі не тільки на рівні економіста, а й на рівні виробника.

Фактично бренд-менеджер є найголовнішою людиною в рамках конкретного бренду або групи брендів. Він може нести відповідальність або перед генеральним директором підприємства, або перед його власником. Позиція передбачає функціональні обов'язки, схожі з обов'язками маркетинг-менеджера. Однак, в даному випадку співробітник займається питаннями одного або декількох ключових для компанії брендів.

Від цього фахівця вимагається й стратегічна діяльність, і організаційно-прикладна. Як правило, це фахівці, які розуміють особливості роботи найрізноманітніших комунікаційних каналів (реклама, BTL, PR тощо) та інструментів (наприклад, дослідницьких, бюджетування, планування та оцінки ефективності), а також поєднують в собі якості автора ідей, здатних послужити новаторському просуванню бренду і організатора процесів та людей для їх втілення.

13-го вересня кожного року святкується день бренд - менеджера

Ринкове становище в Україні

У більшості оголошень про вакансії згадується участь бренд-менеджерів у плануванні розвитку бренду і складанні бюджету, пов'язаного з цим. На ці посади найчастіше запрошують досвідчених фахівців, які мають досвід роботи в цій же або схожих галузях. У близько 40% вакансій значиться, що фахівець на позиції бренд-менеджера повинен володіти навичками не тільки стратегічного маркетингу, а й ціноутворення й економічного аналізу ринку. Найчастіше в бренд-менеджерах потребують компанії таких секторів: FMCG і ритейл.[1]

Освіта

Великим попитом користуються бренд-менеджери з економічною та маркетинговою освітою. Багато роботодавців вимагають від претендентів на посаду бренд-менеджера досвіду роботи в їхньому секторі. Якщо бренд-менеджер працює із закордонним брендом, то йому потрібно знанням як мінімум англійської мови на базовому рівні

Функціональні обов'язки

Вони залежать від специфіки бізнесу, рівня просування бренду. Загальні вимоги такі:

  • Аналіз ринку
  • Розробка стратегії розвитку бренду
  • Проведення акцій для клієнтів
  • Проведених тренінгів для торгового персоналу
  • Визначення потреб цільової аудиторії продукту
  • Організація процесу виробництва рекламної продукції
  • Ціноутворення
  • Постановка плану продажів торговим відділом і постійний контроль його виконання
  • Розробка стандартів представлення продукту і постійний контроль його виконання
  • Розробка та реалізації механіки маркетингових заходів
  • Комунікації з виробником
  • Комунікації з відділами маркетингу, продакшена, зв'язків з громадськістю

Див. також

Джерела

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 27 жовтня 2011. Процитовано 22 жовтня 2011.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.