Британська Малайя

Умовна узагальнена назва сукупності Стрейтс-Сетлментс, Федеративних Штатів Малайї та нефедеративних штатів (держав), що знаходилися під протекцією Великої Британії. Ці території не утворювали єдиного цілого, тому в офіційних документах назва "Британська Малайя" не використовувалась.

Британська Малайя 1922 року. Жовтим показана територія Федеративних Штатів Малайї, синім формально незалежні (нефедеративні) князівства, червоним показані території, що входили в Стрейтс-Сетлментс

Перед Другою світовою війною Британська Малайя поділялась на наступні адміністративні одиниці:

  1. Стрейтс-Сетлментс — британську колонію, що включала о-в Сінгапур, о-в Пінанг, провінцію Велслі та Малакку;
  2. Малайську федерацію (Федеративні Штати Малайї), в яку входили держави Перак, Селангор, Негері-Сембілан та Паханг; контроль над цими державами здійснювали англійські резиденти, які перебували при дворах правителів держав;
  3. Чотири північних малайських держави, що не ввійшли в федерацію — Кедах, Перліс, Келантан, Джохор та Тренгану; в цих державах британську корону представляли радники, фактично користувалися такою ж владою, як і резиденти.

Після Другої світової війни, в 1946 р., території, що складали «Британську Малайю», об'єдналися в Малайський Союз.

Більш докладно — див. Історія Малайзії.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.