Паханг

Паханг (малай. Pahang Darul Makmur, джаві:ڨهڠ دار المعمو) — федеральний штат (султанат) в Малайзії.

Паханг

малай. Pahang Darul Makmur
джаві:ڨهڠ دار المعمو

Герб Прапор
Адм. центр Куантан
Країна Малайзія
Межує з: сусідні адмінодиниці
Gua Musang Districtd, Теренггану, Келантан, Перак, Джохор, Негері-Сембелан, Селангор ?
райони 11
Номерний знак C
Населення
 - повне 1443365 (2010 рік)
 - густота 41,73
Площа
 - повна 36137 км²
Часовий пояс +8
Вебсайт pahang.gov.my
 - MY 06
 - інші скорочення PH
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Паханг

Історія

Королівство Паханґ з'явилося після об'єднання династії Бендахара під час розділення територій імперії Джохору  У 1770 році Тун Абдул Маджид оголосив себе першим раджею королівства. Династія Теменггонгів посіли на трон у Джохорі  та Сингапурі, Ямтуан Муда в Ріау. У 1853 р. четвертий Раджа Бендахара Тун Алі відмовився від вірності султану Джохор і став незалежним правителем Паханґа. По його смерті у 1857 році почалася боротьба за трон поміж його синами Ахмад аль-Муадзаном та Тун Мутахіром, що привело до громадянської війни. За підтримки сусіднього султанату Теренггану та сіамських військ у 1863 році Ахмад аль-Муадзан переміг брата вигнавши його з королівства та встановивши контроль над найбільшими містами Паханґу. У 1881 році за рішенням знаті раджа Ахмад був обраний султаном, але лише 12 грудня 1884 року, за підтримки Малайських штатів Ахмад аль-Муадзама оголосив Паханґ султанатом, а в 1887 році султанат був визнаний колоніями Стрейтс-Сетлментсе. Побоюючись, що внутрішні суперечки в Паханзі призведуть британців до втручання в його державу, султан Ахмад, наслідуючи приклад Джохор, дозволив іноземним інвесторам орендувати земельні ділянки. Але це не врятувало султанат від британського контролю і в 1895 році Паханґ перейшов під управління Британії у складі Малайської федерації. У грудні 1941 року — січні 1942 року Паханґ, як і інші території федерації (Неґрі-Сембілан, Перак, Селангор) окупували війська Японії. У 1945 році після капітуляції Японії федерація не була відновлена. Проте федеральна форма правління була збережена як основна модель для консолідації окремих держав у незалежну Малайську Федерацію. У 1963 році Паханґ став одним із штатів Малайзії[1][2].

Географія

Паханг є третім за величиною штатом в Малайзії, після Сараваку і Сабаху, і найбільшим у півострівній Малайзії. Знаходиться у східній частині півострова Малакка. Штат займає величезний басейн річки Паханг. Його столицею є Куантан, а королівська резиденція знаходиться у Пекані. Територія штату в значній частині покрита джунглями, тому щільність населення вища на прибережних рівнинах.

Адміністративний поділ

Штат поділяється на 11 районів:

  • Куантан
  • Пекан
  • Ромпін
  • Темерлох
  • Маран
  • Бера
  • Бентонг
  • Рауб
  • Джерантут
  • Ліпіс
  • Камерон Хайлендс

Населення і етнічний склад

Населення у 2007 році становило 1396500 осіб, у тому числі приблизно 1000000 малайців і буміпутра (найменування етнічної групи малайців, а також корінного населення Малайзії), 233000 китайців, 68500 індійців, 13700 інших і 68000 негромадян.

Економіка

Основа економіки сільське господарство. Провідна культура каучуконоси, кокосова і олійна пальми, рис. Населення прибережних районів займається рибальством. Ведеться видобуток олова і первинна обробка каучуку.

Примітки

  1. Ahmad Sarji Abdul Hamid (2011), The Encyclopedia of Malaysia, 16 — The Rulers of Malaysia, Editions Didier Millet, ISBN 978-981-3018-54-9(англ.)
  2. . The Malay Peninsula: Crossroads of the Maritime Silk-Road(англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.