Британський Сомаліленд

Британський Сомаліленд, (англ. British Somaliland; Британське Сомалі) — колишній британський протекторат у північній частині сучасного Сомалі. Наразі терен де-юре у складі Сомалі, де-факто незалежна республіка Сомаліленд. Протягом більшої частини свого існування, Британське Сомалі межувало з Французьким Сомалі, Огаденом, і Італійським Сомалі. 1940—1941 р. була окупована італійцями і була частиною Італійської Східної Африки.

англ. British Somaliland
Британський Сомаліленд
Протекторат  Велика Британія
1884  1960
Прапор Герб
Розташування Сомаліленд
Британський Сомаліленд
Столиця Гаргейса
Мови англійська, сомалійська
Релігії Іслам
Державний устрій Протекторат
Історія
 - Засновано 1884
 - Незалежність 26 червня 1960
 - утворення Сомаліленду 18 травня 1991
Валюта Східно-Африканський шилінг
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Британський Сомаліленд

Протекторат був утворений в 1884 році на території, що раніше, була залежною від Єгипту, і на перших порах управлявся британцями з Адену. До 1898 р. адміністративно входив до складу Британської Індії. На наступний рік в Сомаліленді розгорнувся рух опору на чолі з сеїдом за прізвиськом " божевільний мулла ". Боротьба з повстанцями тривала до 1920 року. У війні за Сомаліленд британці використовували літаки і спеціальний «верблюдячий корпус».

У 1940-41 рр. Британський Сомаліленд був окупований італійцями і входив до складу Італійської Східної Африки. Італійський партизанський рух тривав в краї до осені 1943 року. Колоніальна влада оголосила про готовність надати Сомаліленду незалежність влітку 1960 року. У тому ж році на референдумі було прийнято рішення про об'єднання колишнього Британського Сомалі з Італійським Сомалі в державу Сомалі .

Громадянська війна в Сомалі в 1990-ті рр. призвела до розколу держави на південну і північну частини. Північна частина, Сомаліленд, вважає себе правонаступником Британського Сомалі (маються на увазі шість днів його суверенного існування після здобуття незалежності в 1960 році Держава Сомаліленд).

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.