Брошура
Брошу́ра (фр. brochure < brocher — «зшивати») — неперіодичне або періодичне текстове книжкове видання об'ємом понад 4, але не більше 48 сторінок, сполучених між собою за допомогою зшиття скріпками або ниткою. Словником СУМ-11 визначається як «невелика (не більше як 4—5 друкованих аркушів) книжка, зазвичай у м'якій оправі»[1].
Найчастіше брошури використовуються як рекламні засоби чи в освітніх цілях.
Історію брошури беруть з часів Реформації у Франції в 16 столітті. Це були часи швидкого розвитку поліграфії, завдяки чому з'явилася можливість масових накладів за низькими цінами та складною політичною ситуацією у Франції, коли необхідно було поширення друкованих засобів агітації та пропаганди. Саме такими інструментами стали друковані брошури.
Великий обсяг та низька ціна - ось що сприяло широкому поширенню та використанню брошур серед широкого загалу населення. За допомогою цього видання людям легко і доступно роз'яснювалась політична ситуація в країні.
Нині , брошури теж використовуються як засоби політичної пропаганди, але це не основна теперішня їхня функція. Основна мета брошури, як рекламного засобу - засвоювання та переконання клієнта в потрібності й корисності наданих товарів та послуг.
Література
- ДСТУ 3017-95 ВИДАННЯ. ОСНОВНІ ВИДИ Терміни та визначення.
- Поліграфія та видавнича справа [Текст]: рос.-укр. тлумачний слов. / уклад. : Б. В. Дурняк, О. В. Мельников, О. М. Василишин, О. Г. Дячок. — Львів: Афіша, 2002. — 456 с. — ISBN 966-7760-79-0.
Посилання
- Літературознавчий словник-довідник / за ред. Р. Т. Гром’яка, Ю. І. Коваліва, В. І. Теремка. — Київ : ВЦ «Академія», 2007. — С. 91-92.