Бруно I (герцог Саксонії)

Бруно I (*Bruno I, між 830 та 840 2 лютого 880) — 1-й герцог Саксонії у 872880 роках. католицька церква причислила його до святих.

Бруно I
Народився між 830 та 840
Помер 2 лютого 880
·загибель у битві
Поховання Гамбург
Національність сакси
Діяльність аристократ
Титул герцог Саксонії
Термін 872—880 роки
Попередник засновано
Наступник Оттон I
Конфесія католицтво
Рід Людольфінги
Батько Людольф
Мати Ода
Брати, сестри Liutgard of Saxonyd, Christina Id, Gerberga Id, Hathumodd, Thankmard і Оттон I
У шлюбі з Луітгарда
Діти ?

Життєпис

Походив з династії Людольфінгів. Старший син Людольфа, маркграфа Остафалії, та Оди, доньки графа Біллунга. Народився десь між 830 та 840 роком. Про молоді роки нічого невідомо.

У 866 році успадкував родинні володіння (дукс енгернів) та батьківський титул маркграфа. Продовжив політику попередника щодо збирання усіх саксонських земель. Цього сприяли постійні чвари в середині династії Каролінгів: як в Східно-Франкській державі, так й між королем останнього Людовиком II Німецьким з королями Західно-Франкського королівства.

До 872 року фактично став правителем усієї Саксонії. Того ж року брав участь у війні Людовика II Німецького з його синами Людовиком Молодшим і Карломаном. Після цього або у 874 року (після шлюбу Луітгарди, сестри Бруно, з Людовиком Молодшим) отримав титул герцога.

В подальшому був вірним васалом короля Людовика III Молодшого у війні з Карлом Лисим, королем Західно-Франкського королівства. Відповідно до «Фульдських анналів» Бруно I загинув в Саксонії в битві проти норманів на Люнебурзькій пустощі (інша назва битва при Ебсторфі). «Gesta quorundam regum Francorum» називає Бруно серед 12 саксонських графів, загиблих в битві проти данів. За повідомленням Відукінда Корвейського, Бруно I виступив з військом проти данців, проте йому раптово завадила повінь і герцог Саксонії потонув разом з усією армією. Володіння Бруно успадкував його брат Оттон I.

Родина

Про його дітей нічого невідомо. Втім Бруно (975/985 — 1010/1011), граф Дерлінгау і засновник роду Брунонів, вважається нащадком Бруно I.

Джерела

  • Reuter, Timothy (trans.) The Annals of Fulda. (Manchester Medieval series, Ninth-Century Histories, Volume II.) Manchester: Manchester University Press, 1992.
  • Matthias Becher, Rex, Dux und Gens. Untersuchungen zur Entstehung des sächsischen Herzogtums im 9. und 10. Jahrhundert. Husum 1996, S. 66.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.