Брюссель — Шельда

Брюссель — Шельда, також Віллебрук (нід. kanaal Brussel-Schelde, також Kanaal van Willebroek, фр. canal de Bruxelles à l'Escaut, також Canal de Willebroek), до 1997 року Брюссель — Рюпел) судноплавний канал у Бельгії, сполучає канал Брюссель — Шарлеруа, розташований у Брюсселі з річкою Шельда, відкриваючи столиці прямий вихід до моря. До відкриття у 1997 році нової лінії каналу, що веде до Шельди, канал впадав у річку Рюпел, притоку нижньої Шельди.

Брюссель - Шельда
нід. kanaal Brussel-Schelde, також Kanaal van Willebroek, фр. canal de Bruxelles à l'Escaut, також Canal de Willebroek
Канал Брюссель — Шельда в районі села Хумбек.

Канал Брюссель — Шельда в районі села Хумбек.

Країна  Бельгія
Відкрито 1561
Початок канал Брюссель — Шарлеруа, місто Брюссель
Координати початку 50°51′52″ пн. ш. 4°21′03″ сх. д.
Гирло річка Шельда
51°07′21″ пн. ш. 4°18′08″ сх. д.
Протяжність 28 км
 Брюссель — Шельда у Вікісховищі

Канал доступний для морських суден.

Історія

1565 року було споруджено канал Брюссель — Рюпел,[1] що з'єднав Брюссель з річкою Рюпел, а через неї — з річкою Шельдою і Антлантичним океаном. 1832 року канал було з'єднано зі збудованим тоді каналом Брюссель — Шарлеруа. 1922 року канал було реконструйовано. 1997 року була збудована нова лінія каналу — від міста Віллеброк (нід. Willebroek) до річки Шельда.

Використання

У другій половині XX століття каналом перевозилися головним чином вугілля, руди, продовольство, сільськогосподарську сировину. 1965 року вантажообіг становив 8,8 млн т/км.[1]

Характеристики

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.