Буфер (логічний вентиль)

Буфер (повторювач) (англ. BUFFER, також YES gate) — логічний вентиль, який реалізує тотожне повторення вхідного сигналу. Разом з інвертором буфер є однією з двох можливих унарних логічних операцій.

Логічний вентиль
Буфер (BUF)
Позначення на схемах
Таблиця істинності
ВхідВихід
00
11

В нотації алгебри логіки дія цього вентиля записується формулою:

З алгебраїчної точки зору повторювач не робить ніяких змін із сигналом, проте він може бути необхідним в реальних системах для збільшення навантажувальної здатності логічного вузла. Цей вентиль виконує роль буферного підсилювача для цифрових сигналів.

Умовні позначення

Існує два основних умовних графічних позначень повторювача на принципових схемах, описані в стандартах IEC 60617-12:1997 і ANSI 91-1984. Стандарт DIN 40700 застарів, але описані в ньому символи досі зустрічаються у схемах. Позначення логічних вентилів згідно ДСТУ ГОСТ 2.743-91 «Позначення умовні графічні в схемах. Елементи цифрової техніки» (частина ЄСКД) мають незначні відмінності від стандарту IEC 60617-12.

Умовні позначення повторювача
IEC 60617-12:1997 ANSI 91-1984 DIN 40700 (до 1976)

Реалізація

Релейно-контактні схеми

Повторювач сигналу на реле

Релейно-контактна логіка здійснює операції шляхом формування за допомогою контактів перемикачів або реле кіл для протікання електричного струму, який, у свою чергу, активує наступні реле або живить виходи схеми.

Функція повторювача — найпростіше й історично перше використання реле. Вхідний сигнал активує реле, замикається нормально розімкнений контакт і напруга з'являється на виході.

Напівпровідникові схеми

Оскільки транзистор інвертує сигнал, буфери-повторювачі виконують за допомогою двох послідовних інверторів, як це показано нижче на схемах.

Джерела

  • Хоровиц, П. Исскусство схемотехники : [рос.] = The Art of Electronics: Second Edition : в 3 т. / П. Хоровиц, У. Хилл ; пер. с англ.: Б. Н. Бронина, И. И. Короткевич [и др.]. — Изд. 4-е, перераб. М. : Мир, 1993. — Т. 2. — 371 с. — ISBN 5-03-002338-0.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.