Бушмейстер

Бушме́йстер (Lachesis) — рід отруйних змій родини Гадюкові. Має 4 види. раніше їх розглядали як підвидів. Лише з 1997 року було визначено як самостійних представників роду.

?
Бушмейстер

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Підряд: Змії (Serpentes)
Родина: Гадюкові
Підродина: Ямкоголові
Рід: Бушмейстер (Lachesis)
Daudin, 1803
Посилання
Вікісховище: Lachesis
Віківиди: Lachesis
EOL: 35430
ITIS: 209555
NCBI: 8751

Етимологія

Латинська назва походить від імені міфологічної особи Лахесіс — мойри, яка відповідала за минуле. Це як натяк, що у випадку зустрічі з бушмейстером, той відправить людину у минуле (тобто людина загине).

Опис

Загальна довжина представників цього роду коливається від 2,5 до 4 м. Голова стиснута з боків, трохи витягнута, вкрита дрібною лускою. Очі великі, зіниці вертикальні. Верхньогубних щитків 7—11. Тулуб кремезний. Ростральний щиток трикутний, широкий. Має 191–236 черевних щитків. навколо тулуба є 21—27 рядків луски. Добре розвинені термолокатори, за допомогою яких реагує на тепло кожної теплокровної тварини, що знаходиться поблизу нього. Забарвлення коричнево—рожеве, помаранчево—коричневе, жовтувате з темними плямами на голові та тулубі.

Спосіб життя

Полюбляють вологі тропічні ліси, тримаються поблизу води. зустрічаються на висоті до 1600 м над рівнем моря. Активні вночі. Харчуються гризунами.

Отрута досить потужна, становить суттєву небезпеку для людини.

Це яйцекладні змії. Самиці відкладають до 20 яєць.

Розповсюдження

Мешкають від Нікарагуа до Бразилії й Перу. Також зустрічаються на о. Тринідад.

Види

  • Lachesis acrochorda
  • Lachesis melanocephala
  • Lachesis muta
  • Lachesis stenophrys

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.