Бюльбюль короткодзьобий

Бюльбю́ль короткодзьобий[2] (Pycnonotus snouckaerti) — вид горобцеподібних птахів родини бюльбюлевих (Pycnonotidae)[3]. Ендемік Індонезії. Раніше вважався підвидом золотобрового бюльбюля, однак був визнаний окремим видом у 2016 році[4].

?
Бюльбюль короткодзьобий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Бюльбюлеві (Pycnonotidae)
Рід: Бюльбюль (Pycnonotus)
Вид: Бюльбюль короткодзьобий
Pycnonotus snouckaerti
Siebers, 1928
Синоніми
Pycnonotus bimaculatus snouckaerti
Посилання
Вікісховище: Pycnonotus snouckaerti
Віківиди: Pycnonotus snouckaerti
МСОП: 103831996

Поширення і екологія

Короткодзьобі бюльбюлі мекають в горах на північному заході Суматри, переважно в межах Національного парку Ґунунґ-Льосер. Вони живуть у вологих гірських тропічних лісах, на галявинах і в чагарникових заростях.

Збереження

МСОП класифікує цей вид як такий, що перебуває під загрозою зникнення. Раніше вважалося, що ареал поширення виду охоплює більшу площу, однак після обстеження місцевості виявилося, що короткодзьобі бюльбюлі мешкають лише в межах Національного парку Ґунунґ-Льосер, і є дуже рідкісним видом. За оцінками дослідників, популяція короткодзьобих бюльбюлів становить від 375 до 1500 птахів.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Pycnonotus snouckaerti.
  2. Pycnonotus snouckaerti у базі Avibase.
  3. Gill, Frank; Donsker, David; Rasmussen, Pamela, ред. (2021). Bulbuls. IOC World Bird List Version 11.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 1 січня 2022.
  4. Species Updates « IOC World Bird List. www.worldbirdnames.org (амер.). Процитовано 29 березня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.