Бєляєв Валерій Іванович

Валерій Іванович Бєляєв (нар. 14 жовтня 1931(19311014) 28 березня 1999) академік НАН України в галузі метеорології та океанології (1988), фахівець з математичного моделювання складних систем в оболонках Землі : атмосфері, гідросфері та техносфері.

Бєляєв Валерій Іванович
Народився 14 жовтня 1931(1931-10-14)
Дитяче Село, Leningradsky Prigorodny rayond, Ленінградська область, РСФРР, СРСР
Помер 28 березня 1999(1999-03-28) (67 років)
Севастополь, Україна
Країна  СРСР
 Україна
Діяльність науковець
Alma mater фізичний факультет МДУ
Галузь метеорологія та океанологія
Заклад Fedorov Institute of Applied Geophysicsd і Морський гідрофізичний інститут НАН України
Звання академік НАН України
Ступінь доктор фізико-математичних наук
Відомий завдяки: моделювання в екології
Нагороди

Життєпис

Валерій Іванович Бєляєв народився 14 жовтня 1931 р. у м. Пушкіні в родині викладачів. Закінчив фізичний факультет Московського університету ім. М. В. Ломоносова (1949—1954). Працював старшим науковим співробітником Інституту прикладної геофізики АН СРСР. З 1962 р. працював в системі Академії наук України.

Наукова діяльність

На основі оригінального підходу, що ґрунтується на лагранжевому уявленні рівнянь стану у фазовому просторі параметрів, В. І. Бєляєв розробив ефективний метод опису геофізичних явищ, зумовлених фазовими переходами. Він вивчав океан як складну систему, стан якої формується в результаті взаємодії фізичних, хімічних, біологічних процесів, а також в умовах антропогенних навантажень.

Були розроблені моделі фізіологічних процесів в тканинах організмів морських тварин при взаємодії з навколишнім середовищем, моделі екосистем шельфу пелагіалі Чорного моря, модель екосистеми його сірководневої зони, модель системи «місто-навколишнє середовище», модель еволюції Сонячної системи та ін. Були створені нові логікоінформаційні моделі екологічних і еколого-економічних систем. На їх основі були розроблені комп'ютерні програмні системи управління розвитком прибережних морських регіонів.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.