Бібліотека «Солом’янська» (Київ)

Бібліотека «Солом’янська» — найстаріша бібліотека Солом'янського району м. Києва.

Бібліотека «Солом’янська»
50°25′55″ пн. ш. 30°28′50″ сх. д.
Країна:  Україна
Тип: публічна бібліотека
Розташування Солом'янський район
Адреса 03035, м. Київ, вул. Кавказька, 7
Заснована 1936 (86 років)
Фонди: ~ 25,0 тис. примірників
Річний обіг: відвідувань — 17,0 тис.,
книговидач — 46,0 тис.
Читачів: ~ 2,6 тис. користувачів

Характеристика

Площа приміщення бібліотеки — 220 м², бібліотечний фонд — понад 25 тис. примірників. Щорічно обслуговує понад 2,6 тис. користувачів. Кількість відвідувань — понад 17 тис., книговидач — понад 46 тис. примірників.

Історія бібліотеки

У першій чверті XX сторіччя на весь Київський залізничний вузол була тільки одна бібліотека. 1910 року на старій Солом'янці, де проживало 25 тис. чоловік і не було ніякого благоустрою, влада виділила невелике приміщення під читальню. У кінці 20-х років у бібліотеці організовано пункт по ліквідації неписьменності. Працівники бібліотеки розносили книги по хатах, в залізничні майстерні. В бібліотеці відбувалися колективні читання. Однак немає жодних архівних даних, що саме ця бібліотека стала безпосередньою попередницею найстарішої на сьогодні бібліотеки Солом'янського району.

Бібліотека Солом’янська заснована у 1936 році як центральна робітнича бібліотека. Створена на базі фонду, переданого в основному з приватних зібрань. Бібліотека відкрилась у колишньому родинному будинку купця Михайла Стрєкалова, який у свій час мав чудову бібліотеку. 4 кімнати загальною площею 115 м² під бібліотеку у власному будинку, за адресою вул. Островського, 22, надала дочка і спадкоємниця М. Стрєкалова — Лідія (Грідіна). У фонді бібліотеки і досі є багато книжок, що мають штамп з такою адресою.

У 30-ті роки при бібліотеці існували передові читацькі бригади. Працівники бібліотеки брали участь у міському конкурсі на найкраще обслуговування читачів. В архівах є відомості про найкращого читача Залізничного району м. Києва. Ним став комірник Белов І., який за рік прочитав 32 книги.

Під час радянсько-німецької війни 1941-1945 років бібліотека не працювала, за приміщеннями наглядала Лідія Грідіна, а найцінніші видання з бібліотеки забрала на зберігання матушка Покровської церкви на Солом'янці Марія Доброгорська.

Після війни бібліотека знову розпочала свою роботу. У 1946 році на бібліотеку було складено Реєстраційну картку, видану Комітетом у справах культурно-освітніх установ при Раді Міністрів УРСР. В ній, зокрема, зазначено, що в той час при бібліотеці окремо діяла читальня на 20 місць, а фонд без газет та журналів становив 20914 примірників.

У 60-х роках мешканців будинку Стрєкалових було розселено в нові квартири в щойно збудованих багатоповерхівках, а сам будинок згодом знесено. З 1 січня 1964 року бібліотека орендує нежиле приміщення на Повітрофлотському проспекті, 8/20 площею 82 м².

У 70-ті роки бібліотека переїздить у нове приміщення, поблизу будинків творчих спілок, щойно збудованого житлового будинку по вул. Кавказькій, 7, де знаходиться і нині. Приміщення бібліотеки знаходиться на першому поверсі будинку, з його тильного боку.

Галерея

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.