Білогородка археологічна (книга)

Білогородка археологічна — українська документальна книга Миколи Абрамчука та Людмили Абрамчук, видана у 2013 році, до 100-річча розкопок Древнього Білгорода які проводив Вікентій Хвойка 1913 року у селі Білогородка під Києвом. [1] Налічує 1424 сторінки, третя у серії книг «Історія Білогородки». [2]

Білогородка археологічна
Жанр Документальна література
Автор Микола Абрамчук
Людмила Абрамчук
Мова українська
Написано 2013
Опубліковано 2013
Видавництво Київська книжко-журнальна фабрика
Попередній твір Білогородка православна
ISBN 978-966-1523-11-0

Загальна інформація

Миколи Абрамчук співпрацював з архівами України, автор багатьох публікацій та є краєзнавцем. [3][4] На думку авторів, сьогодні виникла потреба зібрати все напрацьоване, підсумувати, а головне осмислити й зрозуміть важливість і необхідність зробленого. Автори у хронологічному порядку висвітлюють зібрану інформацію, розповідають про вчених, але коментарів та оцінок не роблять - це завдання академічної науки. Частина робіт публікувалась у наукових виданнях, більшість відомі тільки візькому колу спеціалістів, знаходяться в архівах і вийдуть з друку вперше. Роботи цієї збірки викладені мовою оригіналів, але, на жаль, було зроблено скорочення ілюстрованого матеріалу. Читачі вперше побачать унікальні фотографії як розкопок Білгорода 1909-1912 років, які проводив Вікентій Хвойка, так і археологів теперішніх часів. Важливим досягненням цієї праці стануть зацікавленість людей своєю історією, спонукання до дальшого проведення археологічних досліджень, втілення заходів із збереження пам'яток культури, ця книга — це данина поваги і вдячність вченим, які трудилися і трудяться, щоб донести до нас історичну правду, утвердити в суспільстві гордість за своїх пращурів. Тож низький уклін за їхню працю і любов до рідної землі. [5] Цей твір допоміг багатьом користувачам у українській вікіпедії, створювати статті. [6] Хоча, до часу коли у вільній енциклопедії не існувало статті про неї, вона була дуже популярна серед народу.

Асистенти авторів

Підприємці:

  • Мнишенко В.І
  • Петрівський С.Б
  • Плющай С.М
  • Шкаранда В.О
  • Козельский Ю.А

Та співробітники наукової бібліотеки і архіву Інституту археології НАН України.[9]

Примітки

  1. Сторінка 2.
  2. Сторінка 1.
  3. АБРАМЧУК МИКОЛА ІВАНОВИЧ - Українська Православна Церква. Нагороди та титули 2010 - Український видавничий портал - who-is-who.ua. who-is-who.ua. Процитовано 17 червня 2019.
  4. Сторінка 1423.
  5. Сторінка 4.
  6. Білгородська гривня, Змійовик (медальйон) та інші...
  7. Очолював інститут з 1987 по 2016 рік. На час написання твору був на посаді директора.
  8. Самойленко Любов Григорівна. eu.univ.kiev.ua. Архів оригіналу за 17 червня 2019. Процитовано 17 червня 2019.
  9. Сторінка 1424.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.