Вавриш Андрій Валентинович
Андрій Валентинович Вавриш (18 лютого 1979 року, Люблинець, Ковельський район, Волинська область) — український бізнесмен, засновник і керівник компанії SAGA Development.
Вавриш Андрій Валентинович | |
---|---|
| |
Народився |
18 лютого 1979 (42 роки) Люблинець, Ковельський район, Волинська область, Українська РСР, СРСР |
Діяльність | Бізнесмен |
Alma mater | Київський електромеханічний технікум залізничного транспорту |
Нагороди | — |
2010—2015 — заступник директора департаменту містобудування та архітектури Київської міськадміністрації, начальник Служби містобудівного кадастру Києва.
Скандали
Березень 2011 — з метою створення для Києва системи узагальнення даних містобудівного процесу та прогнозування розвитку міського середовища розпорядженням КМДА затверджено Тимчасове положення про паспортизацію проспектів, вулиць, площ, бульварів, провулків міста Києва. У бюджеті Києва на 2011 рік на розробку таких паспортів виділено 2,7 млн. Розробка паспортів вулиць проводилась у закритому режимі, ним займався Вавриш.[1]
Червень 2019 — незаконне будівництво житлових будинків на ділянці заводу «Арсенал» у Києві, яка перебуває у користуванні ГПУ. Містобудівні умови та обмеження на будівництво були видані Департаментом містобудування КМДА у липні 2015 році, коли заступником директора цього Департаменту був Вавриш.[2]
Жовтень 2019 — журналісти-розслідувачі програми «ЦРУ» з'ясували, що Вавриш має борги у $4,5 млн[3]. Зокрема, компанія «Системабуд», у склад засновників якої у 2007 році входив Вавриш, взяло в борг $2 млн в ЗАТ «Сведбанк Інвест» під заставу квартир у ЖК «Альта-град» у Борисполі. Борг перейшов до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, втім, ніколи не був погашений боржником. Також, за даними журналістів, у травні 2007 року Андрій Вавриш взяв кредит у «Українському промисловому банку» на суму 2,5 млн доларів США. Дане кредитне зобов'язання не погашене й досі[3].
Освіта
- 1998 — Київський електромеханічний технікум залізничного транспорту, спеціальність — «Зв'язок на транспорті»
- 2004 — Європейський університет фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу, спеціальність — «Менеджмент»
- 2009 — Міжнародний інститут бізнесу, Executive MBA
- 2011 — Європейський університет, спеціальність — «Менеджмент організацій»
- 2014 — Національна академія державного управління при Президентові України, магістр державного управління
- 2016 — Національна академія внутрішніх справ України, спеціальність — «Правознавство».
Кар'єра
З 1999 по 2010 роки очолював ряд приватних підприємств.
З жовтня 2010 по серпень 2015 року — заступник начальника Головного управління (з 2012 року — Департаменту) містобудування та архітектури КМДА — начальник Служби містобудівного кадастру.
8 листопада 2016 очолив компанію Riverside Development, яку в 2018 році перейменовано в SAGA Development.
Департамент містобудування та архітектури КМДА
У період роботи в Департаменті містобудування та архітектури Андрій Вавриш реалізував ряд ініціатив у сфері міського розвитку та архітектури, але після скандалу пов'заного з Київською організаціэю Національної Спілки архітекторів України був звільнений. Здійснювався постійний адміністративний тиск на головного архітектора м. Києва С. Целовальника щодо підписування неякісної документації та нелегітимних рішень, які готувались під керівництвом А.Вавриша.[4].
У 2011 році в рамках міжнародного архітектурного фестивалю CANactions був проведений конкурс на дослідження берегової лінії Дніпра.
У 2012 році започаткована стратегічна ініціатива «Дніпровська перлина» — проєкт реанімації цінних міських територій Дніпровських схилів та київських островів[5].
У 2013 році розпочав роботу Містобудівний кадастр Києва, який був покладений в основу всеукраїнської реформи містобудівної документації та кадастрів населених пунктів України.
Того ж року була розроблена комплексна схема розміщення тимчасових споруд у місті Києві та концепція впорядкування міського середовища із застосуванням елементів благоустрою.
У 2013 році Департамент містобудування та архітектури ініціював проєкт «Київ Самобутній». Перший муніципальний проєкт, націлений на збереження та реабілітацію історичного середовища на Подолі та Дніпровських схилах за принципами сталого розвитку, був презентований Андрієм Вавришем на міжнародному архітектурному фестивалі CANactions 2013.
У 2014 році започаткуваний проєкт «Київські парки», спрямований на реформування паркового господарства Києва. Проведено кілька міжнародних архітектурних та містобудівних конкурсів. Серед найбільш значимих — Міжнародний конкурс на кращий проєкт пішохідного мосту між парками «Хрещатик» та «Володимирська гірка» та архітектурний конкурс на проєкт реконструкції Контрактової площі. У 2014 році Андрій Вавриш активно «допомагає» Віталію Кличку впорядкувати вуличну торгівлю[6].
29-31 травня 2015 року вперше був проведений фестиваль міських проєктів «PRO місто», що мав стати регулярним дискусійним майданчиком для обговорення актуальних проблем міста та обміну досвідом[7].
Стратегічна ініціатива «Дніпровська перлина»
Довгостроковий проєкт реанімації територій Дніпровських схилів та київських островів був розрахований на період 2012—2025 років та мав відбуватися в кілька етапів: перша черга — 2013 рік
друга черга — 2014—2015 рр.
третя черга — 2016—2025 рр.
Першим кроком в реалізації ініціативи стало проведення Відкритого міжнародного конкурсу на кращу містобудівну концепцію збереження та розвитку Київських островів як сталої екосистеми водно-зеленого рекреаційного діаметру м. Києва.
Ще один напрямок — створення загальної концепції реновації долини р. Дніпро в м. Києві, в тому числі, островів та Дніпровських схилів. Концепція базувалася на принципах, закладених проєктами-переможцями двох міжнародних конкурсів, та мала на меті виявити шляхи збереження та розвитку функціонально-планувальних, суспільно-культурних, природно-екологічних властивостей території та акваторій, які охоплювала стратегічна ініціатива.
Планувалося створення парку «Україна» в межах найважливіших зелених зон правого берега від Подолу до Видубичів.
У березні 2012 року в рамках реалізації ініціативи Київ відвідав Енріке Пеньялоса — мер Боготи в 1998—2001 рр. та з 2015 року, а на момент візиту — Голова Ради директорів Інституту політики транспортування та розвитку в Нью-Йорку. Після цього візиту в Києві вперше було обмежено паркування на Хрещатику.
Проєкт «Київ Самобутній»
У 2013 році Департамент містобудування та архітектури ініціював проєкт трансформації міського середовища шляхом взаємодії̈ громадськості, бізнесу, фахівців та влади.
Проєкт мав охопити території історичної частини Подолу, Хрещатику та Кудрявцю загальною площею 267 га з населенням 12 000 мешканців.
«Київ Самобутній» мав стати взірцевим експериментальним проєктом трансформації міського середовища. Згідно з принципами сталого розвитку, він враховував необхідність балансу між задоволенням сучасних потреб містян і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їхню потребу в безпечному й здоровому довкіллі.
Передбачалося створення міською владою умов для подальшого вільного розвитку різних ринкових функцій̆ на території̈ проєкту й активне включення громадськості, бізнесу та фахівців як на стадії формування проєкту, так і його реалізації.
SAGA Development
Після звільнення Вавриша з Департаменту містобудування та архітектури, у вересні 2015 року була укладена угода про розвиток території Рибальського півострова та почалася розробка концепції розвитку. У вересні 2016 року було затверджено детальний план території Рибальського півострова[8]. 8 листопада 2016 року Андрій Вавриш очолив компанію Riverside Development, яка в грудні того ж року у співпраці з Perfect Group почала будівництво житлового району RYBALSKY.
Протягом 2016—2017 року Riverside Development розпочала реалізацію 8 проєктів житлової та поліфункціональної нерухомості в Києві та Одесі. У 2018 році компанія провела ребрендинг та була перейменована в SAGA Development.
У квітні 2018 року в рамках Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions Андрій Вавриш презентував концепцію реновації території Київського річкового порту в новий багатофункціональний район Новий Поділ[9], який знову відкриє киянам доступ до води.
Родина
Одружений, виховує трьох дітей.
Примітки
- antikor.com.ua. Попова немає, а банда залишилася. Андрій Вавриш продовжує .... antikor.com.ua (рос.). Процитовано 20 березня 2014.
- nashigroshi.org. Ділянку Генпрокуратури на території «Арсеналу» забудують друг Богдана і «списочник» Медведчука. nashigroshi.org (укр.). Процитовано 23 червня 2019.
- Попович, Інна (4 жовтня 2019). Ображений на Зеленського чиновник злив компромат на друга Богдана: резонансне розслідування. 24tv.ua (Українською). Процитовано 28.10.2019.
- Підстава для Кличка: акт про те, що А.Вавриш – не корупціонер, підписав помічник мера. http://politica.com.ua (укр.).
- Стратегічна ініціатива "Дніпровська перлина". dp.kga.gov.ua. Процитовано 3 липня 2018.
- Людина Льовочкіна просуває нову схему збору коштів із власників столичних кіосків. www.dsnews.ua (укр.). Процитовано 3 вересня 2018.
- PRO місто. www.facebook.com (укр.). Процитовано 3 липня 2018.
- kga.gov.ua. Детальний план території в межах вул. Електриків, Набережно-Рибальської дороги в Подільському районі м. Києва. kga.gov.ua (рос.). Процитовано 3 липня 2018.
- Grisha Zotov (23 квітня 2018). Концепція просторового розвитку Нового Подолу. Процитовано 3 липня 2018.
Джерела та посилання
- Офіційний сайт
- Телепрограма «Наші гроші»: Друг глави офісу Президента злив «рідній» фірмі забудову Рибальського
- Телепрограма «Наші гроші»: Нелегальна забудова на Переяславській дамбі
- Містобудівний Кадастр Києва
- Стратегічна Ініціатива «Дніпровська перлина»
- Несправедливо, що кияни не мають уявлення про те, як забудовується місто. Інтерв'ю «Україна комунальна»
- Якість проектів — це той рівень середовища, в якому буде жити людина. Інтерв'ю Property Times
- Андрій Вавриш: Ми працюємо з сучасною архітектурою та урбан-рішеннями. Інтерв'ю Commercial Property