Вагон безпересадкового сполучення

Вагон безпересадкового сполучення (безпересадковий вагон) пасажирський вагон, який прямує до станції призначення з перепричепленням на шляху прямування до двох чи більше поїздів разом з пасажирами, що перебувають у вагоні.[1]

Вагони безпересадкового сполучення зазвичай призначаються на тих напрямках, де пасажиропотік недостатній для призначення пасажирського поїзда. Такі вагони слідують за встановленим маршрутом і розкладом та з'єднують, зокрема, великі міста з віддаленими населеними пунктами, які перебувають на непротяжних тупикових відгалуженнях від магістральних ліній. Безпересадкові вагони приєднують до потягів попутного сполучення, що часто спричиняє тривалі технічні зупинки та розтягнутий графік, оскільки розклад таких вагонів підлаштовується під розклад потягів, до яких їх приєднують[2].

Найдовші маршрути сполучення у світі мали безпересадкові вагони:

Три останніх входили до складу колишнього поїзда Харків — Владивосток[6].

Див. також

Примітки

  1. Термін «Вагон безпересадковий» на zakon.rada.gov.ua
  2. Сіваконева Г.О. Пропозиції щодо організації пасажирських перевезень у безпересадковому сполученні // Проблемы экономики и управления на железнодорожном транспорте (материалы ІХ международной научно-практической конференции). 17 листопада — 14 грудня 2014, Київ. — С. 271-273
  3. Поезд "Россия" по маршруту Москва-Владивосток с июля станет ежедневным. interfax.ru. 11 червня 2020. Процитовано 16 квітня 2021.
  4. Поїзд Харків – Владивосток обмежено до Уфи. УНІАН. 24 квітня 2010. Процитовано 16 квітня 2021.
  5. Цікаві факти про Транссибірську залізничну магістраль. 24tv.ua. 24 березня 2012. Процитовано 16 квітня 2021.
  6. До Владивостока курсуватимуть безпересадкові причіпні вагони. uz.gov.ua. 25 травня 2010. Процитовано 16 квітня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.