Вальдемар Поульсен

Вальдемар Поульсен (дан. Valdemar Poulsen, 23 листопада 1869, Копенгаген, Данія 6 серпня 1942, Копенгаген, Данія) данський інженер, відомий розробкою першого приладу для магнітного запису звуку.

Вальдемар Поульсен
Народився 23 листопада 1869(1869-11-23)[1][2][…]
Копенгаген, Данія
Помер 23 липня 1942(1942-07-23)[2][3][4] (72 роки)
Гентофте, Гентофте, Данія
Країна  Данія
Діяльність фізик, інженер, технік
Alma mater Копенгагенський університет
Членство Шведська королівська академія інженерних наук і Данська королівська академія наук
Нагороди
Телеграфон Поульсена

Принцип магнітного запису було продемонстровано Поульсеном ще у 1899 році. Перший прилад називався телеграфоном і використовував металевий (сталевий) дріт як носій. Традиційні магнітофони використовують зручніші і триваліші магнітні стрічки, але базовий принцип аналогового запису звуку не змінився: з підсилювача сигнал подається на записувальну головку, повз яку з постійною швидкістю переміщується носій (стрічка або дріт), у результаті чого носій намагнічується відповідно до звукового сигналу. При відтворенні звуку носій з тою ж швидкістю протягується повз головку відтворювання, індукуючи в ній слабкий електричний сигнал, який після підсилення подається на гучномовець.

Патент на телеграфон Поульсен отримав у 1898 році. У 1908 році розробив вдосконалений варіант дугового передавача, названого його іменем. Помер у віці 73 років у Нью-Йорку, США. У 1969 році було випущено поштову марку на честь Поульсена.

На Всесвітній виставці 1900-го року Поульсен отримав можливість записати голос імператора Австро-Угорщини Франца Йосифа I. Цей дріт вважається найстарішим магнітним записом, що зберігся донині.[5]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.