Вана-Тург

Пло́ща Ва́на Турґ (ісп. Vana Turg — старий ринок) — колишня ринкова площа, що розташована в старому місті Таллінна, столиці Естонії.

Вана-Тург
Загальна інформація
59°26′12″ пн. ш. 24°44′46″ сх. д.
Країна  Естонія
Адмінодиниця Таллінн
Місцезнаходження
  • Vanalinnd
  • Транспорт
    Зовнішні посилання:
    У проєкті OpenStreetMap
    Карта
    Вана-Тург
    Вана-Тург (Естонія)
     Вана-Тург у Вікісховищі
    Вид на площу з боку вулиці Кунінга

    На площу виходять 5 вулиць: Вана-Туру-Каел, Відні, Віру, Суур-Кар'я та Кунінга.

    Розташована в безпосередній близькості від Ратушної площі, з якою з'єднується вулицею Вана Туру каел.

    Історія

    Один із найстаріших ринків Таллінна. Старіше за нього тільки ринок на Ратушній площі. Розташований в місці, яке чудово підходить для торгівлі, адже й зараз за структурою сучасних вулиць видно, що на майдан з'єднуються п'ять доріг, а колись це були не просто вузькі міські вулички, а початок п'яти торгових шляхів — у міську цитадель (Вишгород), до порту, через Пярну на Ригу, через Тарту на Псков і через Нарву на Новгород). Через те, що цей ринок перебував на перетині торгових шляхів, то його специфікою було те, що торгували тут іноземні купці. Особливо сильно торгівля стала розвиватися з появою в 1346 р. Таллінна, як у Ганзейського міста, складочного права (нім. Stapelrecht).

    Будинки

    Номер будинкуЗображенняОпис
    Вана-турґ 1Ресторан Olde Hansa — Середньовічна будівля, яка отримала сучасний вигляд у XVII столітті, коли три сусідніх комори, обриси яких вгадуються з боку площі і тепер, були об'єднані в одну будову під спільним дахом.
    Вана-турґ 2 Банківський дім — будівля початку XX століття побудована в неоготичному стилі. Сьогодні в будівлі міститься Посольство Республіки Польщі і джазовий клуб Clazz.
    Віру 2Ресторан Peppersack — середньовічний будинок. Побудований в 1434 році, на місці старішого дерев'яного і має вигляд звичайного для купецьких будинків готичної епохи.
    Кунінга 2Дім єпископа — великий середньовічний будинок з фасадними пишними медальйонами, які зображують євангелістів і Христа, а також готичними нішами.
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.