Велика Македонія

Велика Македонія або Об'єднана Македонія (мак. Обединета Македонија) — популістська, панслов`янська, панбалканська ідея македонських радикалів-іредентистів, як антагонізм ідеї Великої Болгарії, Великої Албанії, Великої Греції та Великої Сербії.

Велика Македонія
Континент Європа
Держава  Македонія
Карта Великої Македонії, видана в Санкт-Петербурзі в 1913
Македонія
Карта Великої Македонії

Територіальний склад Великої Македонії

  • Вардарська Македонія (мак. Вардарска Македонија) — Північна Македонія.
  • Егейська Македонія (мак. Егејска Македонија) — три македонських периферії північної Греції.
  • Піринська Македонія (мак. Пиринска Македонија) — неофіційна назва Області Благоєвграда в південно-західній Болгарії
  • Мала Преспа і Голо Брдо — область у південно-східній Албанії, відповідна приблизно частині Корча (Гориця), Поградец та районам Девол.
  • Гора та Прохор Пчінскі — в південному Косово та Сербії (ці підобласті, як іноді вважають, є частиною Вардарської Македонії).

Історія

Ідея і сам термін виник після Бухарестської угоди 1913 (пункт про розподіл Македонії) та базується на тих же популістських засадах і з тієї ж серії панславізму, що і Велика Болгарія, Велика Польща, тощо.

Велика Македонія повинна мати домінуюче становище на Балканах за територією і мати промакедонськи налаштовані народності. Політичним обґрунтуванням такої держави мала стати географія розселення македонського етносу та існування з античних часів історично значимого регіону Македонії, яка не збігається з межами одночасної держави[1].

До складу Великої Македонії повинні увійти землі Болгарії, Греції, Північної Македонії, Сербії та Албанії.

Носієм ідеї Великої Македонії була революційна організація ВМРО на чолі з Тодором Александровим та Іваном Михайловим.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.