Великий Флот

Великий Флот — головний флот Британських Королівських ВМС протягом Першої світової війни.

Великий Флот
Grand Fleet
Шикування Великого Флоту для Королівського огляду 18 Липня 1914 року
На службі 1914 1919
Країна  Велика Британія
Вид Королівський ВМФ
Тип військовий флот
Чисельність ~160 кораблів
Битви Ютландська битва
Командування
Головнокомандувач
1914–1916 рр.
Сер Джон Джелліко
Головнокомандувач
1916–1919 рр.
Сер Девід Бітті

Історія

2-га бойова ескадра Великого Флоту у 1914 році. Кораблі зліва на право: HMS King George V, HMS Thunderer, HMS Monarch і HMS Conqueror.
Великий Флот пливе в паралельних колонах протягом Першої світової війни

Він був сформований у серпні 1914 року з Першого Флоту та елементів Другого Флоту Домашнього Флоту і він включив до свого складу 35–40 найкращих великих кораблів. Спочатку ним командував Адмірал Сер Джон Джелліко. Його наступником став Адмірал Сер Девід Бітті у 1916 році.

Великий Флот спочатку базувався у Скапа-Флоу на Оркнейських островах і пізніше у Росайті на Ферт-оф-Форт і брав участь у найбільшій морській битві протягом війни Ютландській.

У квітні 1919 року Великий Флот був розформований, а більша частина його сформувала новий Атлантичний флот.

Бойовий порядок

Для одночасного знаходження у морі всього Великого Флоту не було можливості, адже кораблі потребували забезпечення та ремонту. Для переліку кораблів які були у складі Великого Флоту у період Ютландської битви у травні 1916 року, дивіться статтю Бойові порядки у Ютландській битві. Бойовий порядок Великого Флоту наприкінці війни з'явився у Військово-морському наказі від 24 жовтня 1918 року.

Актуальна сила флоту змінювалась протягом війни, оскільки будувались нові кораблі та деякі старі були затоплені, але кількість кораблів неухильно зростала з часом війни і міра переваги над Німецьким флотом зростала разом з нею. Після приєднання Сполучених Штатів до війни, Дев'ята Дивізія Лінкорів США була приєднана до Великого Флоту, як Шоста Бойова Ескадра, додавши чотири, а пізніше п'ять, дредноутів.

Зовнішні посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.