Верблюд Кноблоха

Верблюд Кноблоха (Camelus knoblochi) — викопний вид ссавців з роду Верблюд родини Верблюдові. Існував в плейстоцені, найбільшого поширення досяг у середньому плейстоцені. Рештки вперше виявлено російським вченим Іваном Поляковим у 1880 році. Вважається попередником бактріана.

?
†Верблюд Кноблоха
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Плацентарні (Eutheria)
Ряд: Оленеподібні (Cerviformes)
Родина: Верблюдові (Camelidae)
Рід: Верблюд (Camelus)
Вид: Верблюд Кноблоха
Camelus knoblochi
Nehring, 1901
Синоніми
Camelus knoblochi Poljakov 1881
Посилання
Вікісховище: Category:Camelus knoblochi
Віківиди: Camelus knoblochi

Опис

Повний скелет цього верблюда науці досі не відомий. За розрахунками дослідників, заввишки був 2,5 м, завдовжки — 3,5 м, вага коливалася від 700 до 1200 кг. Загальний розмір, довжина і ширина кісток у верблюда Кноблоха була суттєво більша за бактріана. Особливістю є форма і розмір зубів. На нижній щелепі розташовувалися собокаподібні різці. Не мав горба.

Спосіб життя

Волів до степових областей. Харчувався переважно трав'янистою рослинністю. Його вимирання було викликано кліматичною аридизацією в пізньому плейстоцені, що супроводжувалося різкою зміною рослинних угруповань. Великий Camelus knoblochi вимер, його замінив Camelus bactrianus, який краще був пристосований до нового середовища.

У пізній плейстоцен був об'єктом полювання тогочасних людей.

Розповсюдження

Мешкав від північного-західного Китаю (Ордос) на сході до східного Приазов'я на заході, Приалтайської рівнини та Башкирії на півночі, Вірменії та південного Казахстану на півдні.

Джерела

  • Wei Dong, Ya-mei Hou, Ze-meng Yang, Li-min Zhang, Shuang-quan Zhang, Yang Liu. Late Pleistocene mammalian fauna from Wulanmulan Paleolithic Site, Nei Mongol, China. Quaternary International 347 (2014) 139—147.
  • Васильев С. К. Новые находки верблюда Кноблоха (Camelus knoblochi Nehring, 1901)// Териофауна России и сопредельных территорий. — М.: КМК, 2016. — С. 69.
  • Camelus knoblochi
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.