Взводний

Взводний або команди́р взво́ду, історично чотови́й[1][2], чота́р[3] посадова особа молодшого офіцерського складу (іноді прапорщики, старші прапорщики, фельдфебелі тощо) в Збройних Сил більшості країн, яка здійснює командування взводом підрозділом, що налічує, як правило, від двох до чотирьох відділень, у кількості від 9 до 50 чоловік. Чисельність особового складу роти залежить від країни, виду Збройних сил, роду військ та його функціонального призначення. Входить до складу роти (батареї) (також може бути й окремим).

Стандартне умовне позначення взводу в системі НАТО

Командир взводу Збройних Сил України

Військове звання командира взводу у Збройних силах України прапорщик, старший прапорщик, молодший лейтенант, лейтенант або старший лейтенант.

Командир взводу в мирний і воєнний час відповідає за бойову готовність взводу та успішне виконання ним бойових завдань, за бойову підготовку, виховання, військову дисципліну, морально-психологічний стан особового складу, за збереження і стан озброєння, боєприпасів, техніки та майна взводу, за підтримання внутрішнього порядку у взводі.

Командир взводу підпорядковується командирові роти (батареї) і є прямим начальником усього особового складу взводу[4].

Див. також

Джерела

Примітки

  1. Чотовий // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
  2. взводный // Російсько-український словник для військовиків / А. Бурячок [та ін.]; відп. ред. Д. Гринчишин. — Київ: Варта, 1995. — С. 44. — 384 с. — ISBN 5-7707-7108-9.
  3. Чотар // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
  4. Командир взводу (групи, башти). Архів оригіналу за 2 квітня 2015. Процитовано 13 березня 2015.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.