Старший прапорщик

Старший прапорщик військове звання сержантського складу в збройних силах багатьох країн світу.

Старший прапорщик
Країна  Україна
Вид збройних сил Сухопутні війська ЗСУ
Повітряні сили ЗСУ
Звання не-НАТО OR-9
Категорія сержантський і старшинський склад
Створено 1991
Скасовано 2020
Вище звання Молодший лейтенант
Нижче звання Прапорщик
Рівноцінні звання ВМС: Старший мічман
Погон старшого прапорщика на польовому однострої

Старший прапорщик військове звання в Збройних силах України (1991-2020), арміях інших країн, по рангу вище за ''прапорщика'', але нижче за звання ''молодший лейтенант''.

В Україні з 1 жовтня 2020 року відповідником званню старшого прапорщика є звання майстер-сержант.[1]

Історія

12 січня 1981 року в Радянській Армії, берегових частинах і авіації ВМФ, прикордонних і внутрішніх військах ЗС СРСР введено військове звання старший прапорщик.

На кораблях, судах, в берегових частинах бойового забезпечення ВМФ і морських частинах прикордонних військ старший мічман. Після розпаду СРСР дані звання збережені в Збройних Силах України, Російської Федерації та в більшості республік на пострадянському просторі.

Законом №205-IX від 17 жовтня 2019 р. в Україні з 1 жовтня 2020 року замінено звання старшого прапорщика на майстер-сержанта, відповідне йому корабельне звання старшого мічмана — на майстер-старшину

Перед військовим званням військовослужбовця, що проходить військову службу в гвардійській військовій частині, на гвардійському кораблі, додається слово «гвардії».

До військового звання громадянина, який перебуває в запасі або перебуває у відставці, додаються відповідно слова «запасу» або «у відставці».

Знаки розрізнення старшого прапорщика

нижче за рангом:
Прапорщик


Старший прапорщик
вище за рангом:
Молодший лейтенант

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.