Вибухи газопроводу в Гаосюні (2014)

Вибухи газопроводу в тайванському місті Гаосюн сталися 31 липня 2014 року в 20:46 за місцевим часом[1][2]. В результаті катастрофи загинуло 30 чоловік, як мінімум 309 отримали поранення[3][4].

Один з вибухів.

Катастрофа

Вибухи сталися ввечері у четвер, 31 липня. Свідки повідомляли, що бачили як здіймаються в повітря вогняні кулі. Вибух газопроводу викликав пошкодження дороги і аварію на електричній мережі. За словами очевидців, вибух газопроводу підняв у повітря автомобілі та мотоцикли. Тіла деяких жертв і транспортні засоби були знайдені згодом на висоті декількох поверхів. До ранку п'ятниці більшість виниклих пожеж були погашені.

Прем'єр-міністр Китайської Республіки Цзян Ихуа заявив, що всього в місті сталося щонайменше п'ять вибухів. Після них 23600 домогосподарств залишилися без газу, 12000 - без електрики, 8000 - без води.

Пожежники з Ґаосюна, Тайнаня і Пиндуна займалися евакуацією людей та гасінням пожеж в місті. Четверо пожежників загинули, 22 отримали поранення. Починаючи з п'ятниці рятувальники за допомогою спеціально навчених собак приступили до пошуку тих, що вижили в постраждалих районах.

Багато будівель, такі як школи, готелі, культурні центри, були використані як тимчасові притулки для 12000 чоловік.

Розслідування

Чан Чіа-Цзюйч, призначений керівником сформованого кризового центру, заявив, що, за його припущенням, вибухи були викликані витоком пропілена, що означає, що виникли пожежі не слід гасити водою. Пожежники і рятувальники, за його словами, повинні були чекати, поки газ вигорить. Пропілен не використовувався для побутових потреб городян, але поставлявся по трубопроводах на нафтохімічні заводи.

Вибухнув трубопровід належав компанії "CPC Corporation".

Реакція

Президент Китайської Республіки Ма Інцзю розпорядився надати допомогу жертвам пожеж. Прем'єр-міністр Цзян Ихуа наказав наполовину приспустити державні прапори з 5 серпня на триденний строк у зв'язку із жалобою за загиблими в результаті вибухів газопроводу і у катастрофи в аеропорту Пенху, що сталася за тиждень до цього, у якій загинуло 48 осіб (з них 46 були громадянами Китайської Республіки).

Мер Ґаосюна Чень Чу заявив, що в п'ятницю державні установи і школи в районах, постраждалих від вибухів, будуть закриті в цілях полегшення проведення пошуково-рятувальних операцій. Він рекомендував компанія-постачальникам газу утриматися від його поставок в зруйновану частину міста. Мер Ґаосюна попросив президента віддати наказ про обстеження підземної системи нафтохімічних трубопроводів Ґаосюна щоб уникнути подібних подій у майбутньому та з метою внесення змін до майбутні маршрути прокладання трубопроводів, які уникали б густонаселених районів.

Міністерство оборони Тайваню направило на допомогу рятувальникам у Гаосюн 1400 солдатів.

Демократична прогресивна партія (ДПП) після екстреної наради під головуванням Цай Інвень призупинила свою діяльність до проходження місцевих виборів у листопаді. Партія також попросила інші муніципалітети і округу, керовані нею, надати допомогу в Гаосюн. Гоміньдан також припинив всю свою діяльність до виборів.

У зв'язку з катастрофою на Тайвані були скасовані кілька фестивалів.

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін висловив співчуття у зв'язку з вибухом у Гаосюні.

Наслідки катастрофи

Ціни на акції низки тайванських нафтохімічних компаній, особливо тих, що працюють в Гаосюні, знизилися після вибухів. З міркувань безпеки компанія "China Petrochemical Development Co.", яка також має виробництво в Гаосюні, знизила рівень тиску газу в трубах.

Посилання

Примітки

  1. Sun, Yu-Huay (1 серпня 2014). Taiwan Gas Explosions Kills 30 in Southern City of Kaohsiung. Bloomberg. Процитовано 1 серпня 2014.
  2. Kao, Camaron (2 серпня 2014). LCY Chemical reports intact pipelines, denies link to explosions in Kaohsiung. Taipei Times. Процитовано 2 серпня 2014.
  3. Casualties (4 August 9:00am) (Chinese). Central Emergency Operation Center. 4 серпня 2014. Архів оригіналу за 18 березня 2016. Процитовано 4 серпня 2014.
  4. Taiwan opens investigation into gas explosion disaster. Channel Nes Asia. 2 серпня 2014. Архів оригіналу за 5 серпня 2014. Процитовано 4 серпня 2014.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.