Висоцька Ганна Григорівна

Ганна Григорівна Висоцька (19231943) — льотчиця 46-го гвардійського нічного бомбардувального авіаційного полку, учасниця Другої світової війни, гвардії молодший лейтенант.

Висоцька Ганна Григорівна
Народження 1923 або 1924
Козятин, Україна
Смерть 1 серпня 1943(1943-08-01)
Russkoed, Кримський район, Краснодарський край, РРФСР, СРСР
Поховання Краснодарський край
Країна  СРСР
Звання Молодший лейтенант
Війни / битви німецько-радянська війна

Біографія

Дитинство

Аня Висоцька народилася в місті Козятин Вінницької області в родині Григорія Антоновича Висоцького.

Дівчинку рано стала захоплюватись авіацією. Її старший брат Яків працював інструктором з парашутного і планерного спорту в дорожньо-транспортній раді ТСОАВІАХІМ. Його розповіді приводили сестру в захват. З чотирнадцяти років Аня почала займатися планеризмом, часто бувала на парашутній вишці. Вона твердо вирішила стати льотчицею.

Закінчивши в 1937 році середню школу, поїхала до тітки в Єреван. Там Ганна влаштувалася працювати бібліотекарем і вступила на пілотне відділення Єреванського аероклубу. Теоретичний курс закінчила на відмінно. Тривалий час відпрацьовувала льотну майстерність на практиці. Стала льотчиком-інструктором і збиралася вступати в авіаційний інститут, але невдовзі почалася війна.

Друга світова війна

У 1941 році Ганна Висоцька пішла на фронт. Разом з нею були зараховані до лав Червоної армії три її брати — Яків, Антон і Леонід. Додому повернувся тільки Яків.

Висоцька була зарахована до 145-ї окремої авіаескадрильї, що виконувала завдання командування зв'язку і базувалася в Тбілісі. Потім перейшла в жіночий 46-й гвардійський нічний бомбардувальний авіаційний полк. Стала льотчицею в ланці Марини Чечньової.

У складі 46-го гвардійського нічного бомбардувального авіаційного полку встигла зробити 19 бойових вильотів.

Загибель

Ганна Висоцька була збита в ніч на 1 серпня 1943 року. Загинула разом зі штурманом Галиною Докутович. У цю ж ніч загинули Валентина Полуніна з Глафірою Каширіною, а також екіпажі Рогової і Крутової.

Льотчиці поховані в братській могилі села Руське Кримського району Краснодарського краю[1].

Нагороди

Орден Вітчизняної війни 2-го ступеня (1943) - посмертно.[2][3]

Джерела

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.