Владислав Збаразький

Владислав Збаразький (*д/н 1581/1582) князь українсько-литовського походження, державний діяч Речі Посполитої.

Владислав Збаразький
Народився невідомо
Збараж
Помер 1581/1582
Країна  Річ Посполита
Національність українець
Титул король
Посада справця Київського воєводства
Попередник Михайло Мишка-Варковський
Конфесія православ'я, социніанство
Рід Збаразькі
Батько Андрій Збаразький
Мати Ганна Гербурт
У шлюбі з Софія Пшилуська
Діти 3 сина та 4 доньки
Герб

Життєпис

Походив з роду впливових магнатів Збаразьких гербу Корибут. Син князя Андрія Збаразького та Ганни Гербурт. Про дату народження відсутні відомості. Здобув гарну домашню освіту. У 1540 році втратив батька, отримавши за розподілом його володінь південно-східну окраїну Збаразького повіту з центром у замку Волочища. У 1557 році одержав від уряду право на заснування містечка Волочиськ.

У 1561 році захопив у Яна Криштофа Тарновського містечко Сатанів з навколишніми селами у Подільському воєводстві. Цей наїзд Збаразького був невипадковим, знаменуючи собою давній порубіжний конфлікт за нові господарські угіддя між князями Збаразькими і краківським каштеляном Яном Тарновським.

Одружився приблизно 1569 або 1570 року з социніанкою (аріанкою) Софією Пшилуською. Під її впливом зрештою перейшов до социніанства. У 1570 році був послом від Волинського воєводства на сейм у Кракові.

З 1571 року до самої смерті був справцею Київського воєводства (особою після воєводи). Водночас отримав староство ботоцьке. У лютому 1573 року разом з київським намісником Василем Раєм передав священику Філіпу Одонію Трьохсвятительську церкву в Києві. Відомо, що Збаразький увійшов у конфлікт з київським гродським суддею Іваном Сущинським (Солтаном). У 1578 році вдруге стає послом на сейм в Кракові.

Помер наприкінці 1581 або напочатку 1582 року, ймовірно поховано у Києво-Печерській лаврі.

Родина

Дружина — Софія Пшилуська

Діти:

  • Стефан (д/н-1605) 
  • Костянтин (д/н-бл.1608) 
  • Петро (д/н-1612) 
  • Ганна (д/н-бл.1636) 
  • Маґдалена — княжна; чоловік — Вацлав Шемет
  • Катерина (д/н-1618) дружина  Щенсни Харленського , київського підкоморія
  • донька (ім'я невідоме), дружина Матвія Єло-Малинського

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.