Волго

Волго — озеро в Селіжаровському, Осташковському і Пенівському районах Тверської області Росії, за 25 км на південь від Осташкова, найбільше в системі Верхньоволзьких озер на Валдайській височині, четверте і останнє з групи озер, через яке проходить верхня течія річки Волга, зарегульована Верхньоволзьким бейшлотом.

Волго
Волго
56°55′53″ пн. ш. 33°08′43″ сх. д.
Розташування
Країна  Росія[1]
Регіон Тверська область
Розташування Тверська область
Геологічні дані
Тип Озеро
Частина від Верхньоволзькі озера і Верхньоволзьке водосховище
Розміри
Площа поверхні 61 км² км²
Глибина середня 2 м  м
Довжина 40 км км
Ширина 4 км км
Вода
Басейн
Водний басейн басейн Волгиd
Вливаються Волга, Жукопа
Витікають Волга
Країни басейну Росія
Інше
Міста та поселення Пено
Geonames 472765
Код ДВР Росії 08010100111110000000049
Волго (Європа)
Волго (Тверська область)

Два озера Волго (Волго-I, Волго-II), з'єднані протокою біля Великого і Малого Лохово, витягнуті з заходу на схід на 40 км, ширина озер до 4 км, середня глибина 2 м, площа водної поверхні озер 61 км². Озеро Волго в результаті побудови Верхньоволзького бейшлота істотно змінило свої межі. Початково довжина його була 7 км, ширина — до 2 км. Зараз Волго розкинулося від села Волга (Тухачово), на заході до села Селище на сході. Між озерами Пено і Волго (близько 30 км) річка Волга являє собою розлив, то що розширює, то скорочує свої межі. Південні береги Волго піднесеніші, північні — нижчі. У деяких місцях на високих берегах видно виходи вапняків. З-під вапняків нерідко б'ють джерела — так звані «кип'ятки» з водою — «здоровцем», температура якої увесь рік дорівнює 6 °C.

У західній частині біля селища Пено у Волго-I з півдня впадають річки Плотиченка і Жукопа. У протоку між озерами з півдня впадають річки Леменка і Велика Дубенка, з півночі — річка Коча.

На північному березі Волго-II (довжина 21 км, ширина до 3 км) дві великі затоки. Майже в центрі озера піднімається острів Білий Плав. Північні береги озера ниці, часто затоплюються при розливі.

Рівень води в озері в залежності від режиму бейшлота може значно коливатися.

Примітки

  1. GEOnet Names Server — 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.