Воццек & воццекургія

«Воццек & воццекургія»  роман українського письменника Юрка Іздрика, вперше випущений 1997 року у видавництві «Лілея-НВ», 2002 року перевиданий у видавництві «Кальварія».

Присвячується всім,

чиї тексти проступають
крізь рядки цієї оповіді,

перетворюючи її на палімпсест

Опис книги

Герой цієї книги майже невловимий — у пошуках власного «я» він то розпадається на кількох осіб, то об'єднує в собі цілі гурти найрізноманітніших особистостей, а то й просто зникає в нетрях безконечних рефлексій. Історія його життя й кохання подана в фрагментах снів і марень; уся ця книга, зрештою, — один великий сон, часом моторошний, часом веселий, часом сумний.[4]

Відгуки письменників про книгу[5]

Соломія Павличко:

«Воццек», безперечно, належить до найпомітніших творів української прози 90-х років. «Воццек» так само показує, що про Іздрика треба говорити не лише в контексті української літератури, а в контексті Кафки і Музіля, Кундери й Боргеса, європейських традицій та інтелектуальних шукань у двадцятому столітті. «Воццек» — роман для літературних ґурманів.

Оксана Забужко:

Дуже приємне враження справив «Воццек» Юрка Іздрика в плані прописаності. Стилістично у нього немає недольотів: це абсолютно зрілий письменник великої душевної розкутості і здатності моделювати світ на свій розсуд — не за якоюсь парадигмою, а варіативно.

Станіслав Бараньчак:

Роман Юрія Іздрика імпонує сміливістю уяви та конструкції, виразно засвідчуючи артистичне пожвавлення, притаманне сьогоднішній українській літературі.

Юрій Андрухович:

…«Воццек» (не за Бюхнером, та навіть не за Альбаном Берґом, а таки за Іздриком) — химерне і напрочуд цілісне плетиво з фізичного болю, безсонних сновидінь, ненависті, котру за ступенем чистоти я б наважився назвати «святою», пародійного жонґлювання цитатами, сюжетами, прийомами, способами мовлення — усього цього (перепрошую) «постмодернізму», який насправді виявляється чимось межовим, крайнім, остаточним.

Інсценізація

У жовтні 2015 року Чернігівський молодіжний театр представив "Воццека" у вигляді театральної постановки. Вистава подається у вигляді "пазлів". Режисер постановки — Геннадій Касьянов.

У 2017 році композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко разом із артистами NOVA OPERA написали музично театральний перформанс Trap-opera WOZZECK з Юрієм Іздриком в головній ролі.

Видання

Примітки

  1. Юрій Іздрик. Воццек на сайті LiveLib. — Процитовано 16 грудня 2012 (укр.)
  2. Воццек & Воццекургія на сайті «Книгоман». — Процитовано 16 грудня 2012
  3. Юрій Іздрик. Воццек & воццекургія на сайті «Кальварії». — Процитовано 16 грудня 2012
  4. Юрко Іздрик. Воццек & воццекургія у Е-бібліотеці «Чтиво». — Процитовано 16 грудня 2012
  5. Юрій Романович Іздрик. Воццек & воццекургія на Лібрусек. — Процитовано 16 грудня 2012 (укр.)

Посилання

  1. Юрко Іздрик. Воццек & воццекургія у Е-бібліотеці «Чтиво». — Процитовано 16 грудня 2012
  2. Юрій Іздрик. Воццек & воццекургія (уривок) на сайті «Кальварії». — Процитовано 16 грудня 2012
«Воццек & воццекургія»
Автор Юрко Іздрик
Країна  Україна
Мова українська
Видавництво
Видано 1997[1], 2002[2], 2016
Тип носія друк (оправа)
Сторінок 204[3]
ISBN 966-663-030-3[2]
Цей твір потрапив до списку ста найкращих творів української літератури за версією ПЕН-клубу
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.