Разумейко Ілля Костянтинович

Разумейко Ілля Костянтинович (нар. 18 серпня 1989, Запоріжжя) — український композитор, музикант, автор опер, електронної та вокальної музики. Композитор, лібретист та перформер формації NOVA OPERA (2015-2020).[2] Співзасновник (разом із композитором Романом Григорівим)[3] лабораторії сучасної опери OPERA APERTA та арт-директор міжнародного фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO.[4]

Ілля Разумейко
Разумейко Ілля Костянтинович
Зображення
Основна інформація
Дата народження 18 серпня 1989(1989-08-18) (32 роки)
Місце народження Запоріжжя, Україна
Роки активності 2011 — дотепер
Громадянство  Україна
Національність українець
Професія музикант, композитор
Освіта Запорізьке музичне училище імені Платона Майбороди (2007)[1]
Мова українська
Нагороди

Життєпис

1989-2007

Ілля Разумейко народився у 1989 році у місті Запоріжжя. Розпочав музичну освіту у 2000 році з гри на класичній гітарі. У 2003-2007 роках Ілля навчався у Запорізькому музичному училищі по класу теорії музики (викл. Терещенко В.Л.). За роки навчання став лауреатом 42-х Всеукраїнських, Всеросійських та Міжнародних конкурсів як гітарист, музикознавець та композитор. Паралельно почав займатися композицією в класі композиторки Наталі Боєвої.

2007-2012

У 2007-2012 роках Разумейко навчався в Національній музичній академії України по класу композиції (проф. Гаврилець Г.О.).

У 2010 році, під час навчання в консерваторії, разом із композитором Романом Григорівим та дизайнером Ярославом Зенем заснував міжнародний фестиваль сучасного мистецтва PORTO FRANKO в Івано-Франківську. В 2012-2013 році працював в Київській опереті. Значну частину творчого доробку студентського часу становила вокальна музика на різноманітні тексти: німецькі Гете, Гейне, Ленау, Рільке, Гайдеггер, англійські Шекспіра, італійські Діно Буцатті, російські – Пушкіна, Мандельштама, Ахматової, Тарковського, уривки з класичних оперних лібрето та латинські сакральні тексти. Серед перших виконавців його творів — солістка Київської опери Дар'я Князєва, солістка Віденської опери Олена Бєлкіна, оркестр «Київська камерата» та інші.

2013-2015

У 2013 році переїжджає до Відня, для того щоб продовжити освіту у Віденській консерваторії (університет). З 2013 по 2020 рік навчався у Віденському університеті музики й виконавського мистецтва по класу композиції (проф. Мартін Ліхтфус та Карлгайнц Ессель).[5] Під час перебування у Відні працював екскурсоводом, та розробив ряд екскурсійних турів, зокрема "Віденські кладовища", "Бруталізм в 23-му районі Відня" та "Червоний Відень: віденська соціалістична архітектура 1920-х – 1930-х років"

2015-2020. Композитор та виконавець NOVA OPERA

Починаючи з 2015 року разом із композитором та диригентом Романом Григорівим починає працювати з формацією NOVA OPERA.[6]

Протягом театральних сезонів 2015-2019[7] композиторський дует створив та реалізував 8 оперних постановок, серед яких біблійна трилогій з режисером Владом Троїцьким IYOVBabylonARK, сонОпера непрОсті (за лібрето Траса Прохасько), trap-opera WOZZECK та футуристична опера AEROPHONIA (лібрето Юрія Іздрика) неоопера-жах HAMLET (режисер Ростислав Держипільский), та опера-антиутопія GAZ (режисер Вірляна Ткач).

В якості композитора та соліста формації NOVA OPERA виступав в Україні (фестиваль Гогольfest, Національна опера України, фестиваль LvivMozArt), Польщі (шекспірівський театр у Гданську, велика зала центру споткання культур у Любліні), Данії (Копенгаген), Македоні (Скоп'є, Македонська опера), Австрії (Скляна зала Віденської філармонії), Франції (зал Корто та собор Сен-Мері), Голландії (Роттерlамські оперні дні) та США (Нью-Йорк, фестиваль сучасних опер Prototype, театр La Mama, церква св. Марії в Брукліні).

Восени 2018-го року опера-реквієм IYOV увійшла до ТОП-10 найкращих музично-театральних перформансів серед 436 претендентів з 55 країн за версією міжнародного конкурсу Music Theater Now.[8]

У 2020 році Ілля Разумейко разом з Романом Григорівим та Владом Троїцьким став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка в номінації «Театральне мистецтво» за оперу «Йов».[9]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.