Всесвіти: сходи безкінечностей

Всесвіти: сходи безкінечностей (рос. Вселенные: ступени безконечностей) — книга російськомовного ізраїльського фантаста і астрофізика Павла Амнуеля. Представляє собою квазінаукову «монографію», в якій ідея багатосвіття (рос. многомирие), що побудована на основі багатосвітової інтерпретації Еверетта, подана як реально існуюча буденна реальність. Вперше опублікована в 2015 році, проте згідно авторського задуму книга є монографією, виданою через 100 років після того, як Г'ю Еверетт видав свою дисертаційну роботу — в 2057 році.

«Всесвіти: сходи безкінечностей»
Обкладинка другого доповненого видання
Автор Павло Амнуель
Назва мовою оригіналу Вселенные: ступени безконечностей
Країна Ізраїль / Росія
Мова російська
Тема паралельні світи
Жанр квазінаукова «монографія»
Місце Єрусалим / Москва
Видавництво Млечный Путь / Товарищество научных изданий КМК
Видано 2015 / травень 2020
Тип носія на папері
Сторінок 458 / 360
Тираж ? / 300
ISBN 978-1503229808 / 978-5-907213-77-7

Книга номінувалась на премії «Нові горизонти» (2015, роман-«монографія», за рукописом)[1] та «Інтерпресскон» (2016, критика / публіцистика)[2]. Лауреат Бєляєвської премії (2021, номінація «Спеціальна премія журі»)[3].

Огляд

Станом на 2057 рік евереттика визнана не лише науковим співтовариством, але й стала невід'ємною частиною побутового життя більшості жителів Землі. У тому чи іншому вигляді люди стикаються з фактом існування паралельних всесвітів. «Склейки» — перемички між майже ідентичними світами, а також наявність свідомості спостерігача, яка розгалужує світи, дозволяє індивіду мандрувати між ними.

В 2050-х психологія в традиційному розумінні давно віджила себе. Фізична психологія (наука про вплив свідомості на багатосвіття) стала науковим мейнстрімом і в той же час дуже практичною річчю. Крім того, зростає кількість галузей, де застосовуються відкриті раніше ефекти — евереттична медицина, евереттична криміналістика, космічний туризм та ін. Значення штучного інтелекту зійшло нанівець у 2030-х, натомість було винайдено квантовий комп'ютер.

Стилістика

Книга відтворює структуру типової наукової монографії. Робота містить довідковий апарат, бібліографічні посилання, а також персоналії вчених. Посилання на наукові праці до 2020 року у другому доповненому виданні книги — справжні, всі посилання після 2020 року — фантастичні.

У книзі поряд з «науковим» текстом задля ілюстрації того чи іншого положення нерідко цитуються фрагменти з фантастичних творів Павла Амнуеля.

Видання

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.