Всесвітня виставка (1904)

Всесвітня виставка 1904 (англ. Louisiana Purchase Exposition) повинна була пройти в місті Сент-Луїсі (Міссурі, США) в 1903 — у рік сторіччя луїзіанська покупки. З різних причин відкриття виставки було перенесено на травень 1904, а продовжилася вона до 1 грудня.

Всесвітня виставка

38°38′18″ пн. ш. 90°17′09″ зх. д.
Країна  США
Розташування Сент-Луїс
Тип тимчасова виставкаd і Всесвітня виставка

Всесвітня виставка
Всесвітня виставка (США)
 Медіафайли у Вікісховищі
У Сент-Луїсі виставковий рух досяг піку гігантоманії: у величезних павільйонах були безладно перемішані стилі різних епох і народів
Мапа виставкового центру
Festival Hall

Історія

Відмінною рисою виставки був її розмах. Один тільки сільськогосподарський павільйон займав 324 000 м², а всього до виставки було побудовано 1500 будівель, з'єднаних доріжками загальною довжиною 120 км. Навіть основні павільйони неможливо було обійти менше ніж за тиждень. Майже всі павільйони були з гіпса й розраховані на нетривале використання, проте у двох із них досі поміщаються основні музеї міста - художній і історичний.

В рамках виставки в Сент-Луїсі були проведені Літні Олімпійські ігри 1904 року. Крім того, до уваги глядачів були представлені нові розваги - «людський зоопарк» з представниками тубільних племен Африки й Океанії та багатогодинні реконструкції битв англо-бурської війни, в яких брали участь ветерани війни, включаючи генералів з обох сторін.

У зв'язку з проведенням виставки отримали популярність нові види харчових продуктів: морозиво у вафельному стаканчику[1], хот-доги, Dr Pepper).

Також відбулися прем'єри нових музичних творів, у тому числі з використанням найбільшого в світі органу. Багатьом американцям виставка запам'яталася як ідилічний зріз тих років, які передували світовим війнам; цією ностальгією проникнутий кіномюзикл «Зустрінь мене в Сент-Луїсі» (1944).

Цікаві факти

Одним з «екпонатів» виставки був військовий ватажок племені апачі, Джеронімо, який продавав на виставці сувеніри та власні фотографії.

Див. також

Посилання

  1. 10 чудес всемирных выставок (рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.