Всесвітня конфедерація бейсболу і софтболу

Всесвітня конфедерація бейсболу і софтболу (англ. World Baseball Softball Confederation, WBSC) – є всесвітньою спортивною організацією, що виконує роль адміністративного органу для континентальних федерацій бейсболу і софтболу. Заснована у 2013 році шляхом об'єднання Міжнародної федерації бейсболу (IBAF) і Міжнародної федерації софтболу (ISF). IBAF і ISF увійшли в організаційну структуру WBSC як окремі підрозділи — Бейсбольного і Софтбольного відділення. Кожним відділенням керує Виконавчий комітет, а керівним органом у WBSC є її Виконавча рада.

World Baseball Softball Confederation
Всесвітня конфедерація бейсболу і софтболу
карта континентальних федерацій
Абревіатура WBSC
Тип Міжнародна спортивна організація
Засновано 2013
Мета розвиток бейсболу і софтболу у світі, організація проведення змагань
Вид спорту Софтбол і бейсбол
Країна  Швейцарія
Штаб-квартира Лозанна
Місце діяльності Земля
Членство 142 країни
Офіційні мови англійська, іспанська
Генеральний секретар Бенг Чу Лоу
президент Ріккардо Фраккарі
Афіліація Міжнародний олімпійський комітет, Association of IOC Recognised International Sports Federationsd і Global Association of International Sports Federationsd
Вебсайт wbsc.org

 Всесвітня конфедерація бейсболу і софтболу у Вікісховищі

Штаб-квартира розташовується у Лозанні, Швейцарія. WBSC визнана Міжнародним олімпійським комітетом як єдиний всесвітній повноважний орган для бейсболу і софтболу. Членами WBSC є 251 бейсбольна і софтбольна асоціація зі 142 країн світу.

Історія

Міжнародна федерація бейсболу

Перші міжнародні матчі з бейсболу пройшли на Олімпіаді-1904 в Сент-Луїсі (США), де бейсбол був представлений як демонстраційний вид спорту. У цьому ж статусі він був включений і в неофіційну програму Олімпійських ігор в Стокгольмі в 1912 році. Через 24 роки матчами між двома командами з США бейсбол було продемонстровано у Берліні на Олімпіаді-1936. У серпні 1938 року у декількох містах Англії пройшла серія матчів між збірними Великої Британії і США, що отримала статус першого чемпіонату світу. Переможцем стала команда господарів, яка виграла 4 матчі з 5. До чемпіонату світу 1950 року, який пройшов у столиці Нікарагуа Манагуа, число збірних, що брали участь у світових першостях, досягло вже 12.

У 1938 році була утворена Міжнародна федерація бейсболу (International Baseball Federation), в 1943 перейменована на Міжнародну любительську федерацію бейсболу (Federación Internacional de Béisbol Amateur — FIBA).

У 1951 році бейсбол був включений до програми перших Панамериканських ігор.

У 1953 році була утворена перша континентальна федерація — Європейська конфедерація бейсболу, з наступного року почала проводити чемпіонати Європи. У 1954 створена Федерація бейсболу Азії, в тому ж році провела перший чемпіонат свого континенту.

З 1973 по 1975 роки у світовому бейсболі існував розкол, коли частина національних асоціацій вийшли з FIBA і заснували Всесвітню федерацію аматорського бейсболу (Federación Mundial de Béisbol Amateur — FEMBA). У 1976 р. була заснована єдина Міжнародна асоціація бейсболу (International Baseball Association — AINBAIBA), в 1999 перетворена в Міжнародну федерація бейсболу (International Baseball Federation — IBAF), що проіснувала у цій якості до злиття в 2013 році з Міжнародною федерацією софтболу у Всесвітню конфедерацію бейсболу і софтболу.

У 1985 створена Панамериканська конфедерація бейсболу, в 1989 — Конфедерація бейсболу Океанії, а в 1990 — Африканська асоціація бейсболу і софтболу.

У 1988 році бейсбол знову був представлений на Олімпійських іграх як показовий вид, а в 1992 в Барселоні вперше включений в офіційну програму Олімпіад. У 1998 році IBAF і вища професіональна ліга Північної Америки (MLB) досягли угоди про допуск професіональних гравців на Олімпійські ігри.

З 2004 проводяться чемпіонати світу з бейсболу серед жінок.

У 2005 році на сесії МОК бейсбол і софтбол були виключені з програми Олімпіади-2012. У 2016 році МОК прийняв рішення про повернення чоловічого бейсболу і жіночого софтболу в олімпійську програму 2020 в Токіо[1].

Міжнародна федерація софтболу

Міжнародна федерація софтболу (International Softball Federation — ISF) була заснована у 1952 році, але аж до середини 1960-х фактично не здійснювала жодної діяльності. Лише у 1965 році відбувся Конгрес та обрано керівні органи ISF. У тому ж році під її управлінням було проведено перший чемпіонат світу серед жінок, а через рік — і серед чоловіків. У 1976 році в структурі ISF з'явилася перша континентальна федерація — Європейська. Пізніше до неї додалися Панамериканська (1979), Азіатська (1990), Африканська (1990, об'єднала бейсбольні і софтбольні національні асоціації Африки) і конфедерація Океанії (у 2005).

В 1991 році Міжнародним олімпійським комітетом було прийняте рішення про включення жіночого софтболу в програму Олімпіади-1996 в Атланті. Також софтбол був представлений на Олімпійських іграх 20002004 і 2008 років. У 2016 році сесія МОК прийняла рішення про повернення софтболу, а також бейсболу в програму Олімпіади-2020 в Токіо.

У 2013 році Міжнародна федерація софтболу об'єдналася з Міжнародною федерацією бейсболу (IBAF) у Всесвітню конфедерацію бейсболу і софтболу (WBSC).

Структура WBSC

Вищий орган Всесвітньої конфедерації бейсболу і софтболу (WBSC) – Загальні збори, що скликаються один раз на два роки. В роботі Зборів запрошуються взяти участь всі національні асоціації, які є членами WBSC. При цьому кожна національна асоціація має два (якщо розвиває одночасно бейсбол і софтбол) або один (якщо розвиває тільки один вид спорту) голоси.

Для вирішення завдань, поставлених Загальними зборами перед WBSC, а також виконання статутних вимог, делегати Зборів обирають Виконавчу раду, яка втілює в життя рішення Зборів, а також організовує повсякденну діяльність WBSC. Рада складається з президента WBSC, двох виконавчих віце-президентів (від бейсболу і софтболу), двох віце-президентів (від бейсболу і софтболу), генерального секретаря, скарбника і 7 членів.

Крім Виконавчої ради на Зборах обираються Виконавчі комітети з бейсболу і софтболу. Виконком з бейсболу складається складається з президента, 1-го і 2-го віце-президентів, генерального секретаря, скарбника, віце-президентів від континентальних федерацій, виконавчого директора і трьох членів. Виконком з софтболу складається з президента, 1-го і 2-го віце-президентів, генерального секретаря, скарбника, 12 віце-президентів від регіонів (по два від Європи, Азії, Африки, Латинської Америки, Океанії і по одному від Північної Америки та англомовних країн Карибського басейну), виконавчого директора, почесного президента та 4 членів.

Для вирішення спеціальних завдань, що стоять перед WBSC, в її структурі створено постійні технічні департаменти і комісії.

Мапа світу с розподілом за регіональними конфедераціями.
   CEB, ESF
   BFA, SCA
   ABSA
   COPABE, CONPASA
   BCO, OSC

WBSC складається з 9 континентальних федерацій, які є її структурними підрозділами. Вони є повноважними представники WBSC у своїх географічних зонах. Національні асоціації є одночасно членами WBSC і своєї регіональної федерації.

Список регіональних об'єднань:

Європа:

Азія:

  • Федерація бейсболу Азії (BFA)
  • Конфедерація софтболу Азії (SCA)

Америка:

  • Панамериканська конфедерація бейсболу (COPABE)
  • Панамериканська конфедерація софтболу (CONPASA)

Африка:

Африканська асоціація бейсболу і софтболу (ABSA)

Австралія і Океанія:

  • Конфедерація бейсболу Океанії (BCO)
  • Конфедерація софтболу Океанії (OSC)

Міжнародні змагання

Турніри, які проводяться під егідою WBSC:

Бейсбол:

Софтбол:

Джерело

Офіційний сайт

  1. Кузнєцова, Олександра (4 серпня 2016). МОК СХВАЛИВ 5 НОВИХ ВИДІВ СПОРТУ ДЛЯ ОІ-2020 В ТОКІО. Спортивний комітет України. Архів оригіналу за 4 березня 2017. Процитовано 3 березня 2017 року.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.