Вузькорот мозамбікський

Вузькорот мозамбікський (Breviceps mossambicus) — вид земноводних з роду Вузькорота жаба родини Вузькороті.

?
Вузькорот мозамбікський

Вузькорот мозамбікський (внизу посередині)
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Підклас: Безпанцерні (Lissamphibia)
Надряд: Батрахії (Batrachia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Підряд: Neobatrachia
Родина: Вузькороті
Рід: Вузькорота жаба
Вид: Вузькорот мозамбікський
Breviceps mossambicus
Peters, 1854

Поширення мозамбікського вузькорота
Синоніми
Engystoma granosum
Посилання
Вікісховище: Breviceps mossambicus
Віківиди: Breviceps mossambicus
EOL: 1019126
ITIS: 664323
МСОП: 57716
NCBI: 143669

Опис

Загальна довжина досягає 3,4—4,6 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиця більша за самця. Відрізняється короткою головою, майже пласкою мордою, кінець якої ледь видається, маленьким ротом, спрямованими вперед очима, надзвичайно щільною будовою тіла. Кінцівки дуже короткі і до ліктьового і колінного суглобів приховані в шкірі тулуба, проте вони сильно розвинені. На п'ятах знаходиться великий лопатоподібний мозоль із загостреним краєм, що служить для риття.

Спина має брудно—червоно-буре забарвлення, з боків — жовто-буре. Може бути одноколірним або вкритим різного роду чорними плямами. Завжди є коса чорна смужка, яка тягнеться від ока униз і назад. Черево брудно-біле з великою чорною плямою на горлі.

Спосіб життя

Полюбляє савани, місцини з рясною рослинністю, рідколісся, передгір'я. зустрічається на висоті до 1800 м над рівнем моря. У великих кількостях з'являється після дощу. Несприятливий час року проводить зарившись. Вдень ховається під камінням або поваленими стовбурами дерев. Живиться безхребетними, перш за все, термітами та мурахами.

Самці під час шлюбного сезону видають дуже голосні звуки. Самиця відкладає у сферичну камеру під землею до 22 яєць. Розвиток відбувається всередині яйця від 6 до 8 тижнів. З них виходять вже маленькі жабенята.

Розповсюдження

Мешкає у Демократичній Республіці Конго, Танзанії, Мозамбіку, Замбії, Зімбабве, Свазіленді, Малаві, Південно-Африканській республіці.

Джерела

  • Elizabeth Harper; James R. Vonesh. "Breviceps mossambicus (Peters, 1854)". Field Guide to the Amphibians of the East Usambara Mountains. Retrieved 2012-10-15.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.