Вулиця Професора Кравченка

Вулиця Професора Кравченка — вулиця Житомира, названа на честь українського етнографа та письменника Василя Кравченка.

Вулиця Професора Кравченка
 Україна
Населений пункт Житомир
Місцевість Центр, Петровська Гора
Район Корольовський
Історичні відомості
Назва на честь Кравченко Василь Григорович
Колишні назви вулиця Петровська, вулиця Петровського
Загальні відомості
Протяжність 250 м
Координати 50°14′48″ пн. ш. 28°39′37″ сх. д.
Поштові індекси 10014
Транспорт
Автобуси 58, 104
Рух односторонній
Покриття асфальт
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap r13666958 2692156 ·R (Житомир)
Мапа

Розташування

Розташована у центральній частині міста, у місцевості Петровська Гора. Вулиця з'єднує вулиці Пушкінську з Лермонтовською, прямуючи на південний схід. Від вулиці бере початок вулиця Купальна.

Довжина вулиці — 250 метрів. Вулиця є однією з найвужчих вулиць центральної частини міста, подекуди ширина вулиці не перевищує 5 м, тому рух по вулиці односторонній (у напрямку з Пушкінської вулиці до Лермонтовської).

Історія

Вулиця почала формуватися наприкінці XVIII ст. Історична назва вулиця Петровська — може пояснюватися тим, що вулиця розташована на Петровській Горі.

На плані Житомира 1915 року Петровська вулиця бере початок з вулиці Пушкінської та завершується кутком неподалік корпусів водолікарні Лешкевича, що постала на цій вулиці наприкінці 1912 року[1]. Планувалося продовження Петровської вулиці до Бульварної (Старого бульвару), що не відбулося.

У 1930-х роках вулиця дістала назву на честь письменника Некрасова. До початку Другої світової війни завершилось формування вулиці у нинішніх її межах, тобто трасу вулиці Некрасова продовжено до Лермонтовської вулиці.

У 1950-х роках вулиця отримала нову назву вулиця Петровського.[2]

Відповідно до розпорядження Житомирського міського голови від 19 лютого 2016 року, вулицю Петровського перейменовано на вулицю Професора Кравченка[3].

Сучасність

Історична забудова вулиці, сформована до початку XX ст. у переважній кількості збереглась. Зберігся і комплекс будівель водолікарні (будівлі № 4-6), що наразі перебуває у занедбаному стані[4].

Транспорт

По вулиці курсує автобус № 58, 104. На початку вулиці влаштована кінцева зупинка вищевказаних автобусних маршрутів — «Діагностичний центр».

Установи

  • Лікарня УМВС — буд. № 2.

Примітки

  1. Из истории водолечебниц Житомира (Борис Дубман) / Проза.ру. proza.ru. Процитовано 16 січня 2022.
  2. Мокрицький, Георгій (2007). Вулиці Житомира. Енциклопедія Житомира. Книга 1. Житомир: Волинь. с. 197. ISBN 966-690-084-X.
  3. Сухомлин підписав розпорядження про перейменування: у Житомирі буде вулиця Степана Бандери. https://www.zhitomir.info/. Процитовано 26 вересня 2020.
  4. ФОТОФАКТ: як зараз виглядають руїни першої в Житомирі водолікарні - трохи історії - 20 хвилин. zt.20minut.ua (укр.). Процитовано 16 січня 2022.

Джерела

  • Офіційний геопортал Житомирської міської ради з використанням шарів «Топографічний план 1:2000», «історичні плани».
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.