Вулиці Києва
Це список вулиць[1] міста Києва. До списку входять усі урбаноніми Києва, що містяться в офіційному довіднику «Вулиці міста Києва», затвердженому 2015 року, міській інформаційно-аналітичній системі забезпечення містобудівної діяльності (МІАС ЗМД) «Містобудівний кадастр Києва», а також у довіднику «Вулиці Києва» 1995 року та атласі «Київ до кожного будинку». Назви вулиць, які відсутні в офіційному довіднику, подані курсивом. Проектні вулиці, що мають код у кадастрі, але не мають назв, у списку не наведені.
У списку вулиці подані за алфавітом. Назви вулиць на честь людей відсортовані за прізвищем і подаються у форматі Прізвище Ім'я і/або Посада. Якщо вулиця названа за цілісним псевдонімом або прізвиськом, то сортування відбувається за першою літерою псевдоніма або імені, тобто Івана Багряного подано на літеру І, Лесі Українки — на Л, Марка Вовчка, Марка Черемшини, Миколи Хвильового і Мирослава Ірчана — на М, Олени Пчілки і Остапа Вишні — на О, Панаса Мирного — на П, Юрія Клена — на Ю, Якуба Коласа, Яна Райніса і Янки Купали — на Я, а також Андрія Первозванного, Анни Ярославни подані на літеру А, Іоанна Павла II — на літеру І. Вулиці, що мають, окрім назви, порядковий номер, відсортовані за власною назвою, наприклад 2-й Левадний провулок на літеру Л. Вулиця Радгосп «Совки» розміщена на літеру С, вулиця Міста Шалетт — на літеру Ш. Назви вулиць, що починаються на число (окрім вулиць, зазначених вище), записані словами і подані на відповідну літеру (Восьмого Березня, Першого Травня тощо).
Вулиці з назвами «Садова» (в тому числі «номерні») і лінії виділені в окремі списки.
Згідно з офіційним довідником «Вулиці міста Києва» станом на кінець листопада 2016 року в Києві 2721 урбанонім, з них[2]:
|
|
|
|
Колір фону у списку залежить від типу урбаноніма.
Після списку існуючих вулиць наведено список зниклих вулиць (вулиць, які були ліквідовані або включені до інших вулиць протягом XX—XXI століть), а також список попередніх назв вулиць, починаючи з 1800 року. Назви перейменованих вулиць, що починаються на число (окрім вулиць, зазначених вище), записані словами і подані на відповідну літеру (Третього Інтернаціоналу, Дев'ятого Січня, Дванадцятого Грудня, Двадцять П'ятого Жовтня, Сорокаріччя Жовтня, П'ятдесятиріччя Жовтня, Шістдесятиріччя Жовтня тощо).
Вулиці міста Києва
Примітки
- а також бульварів, площ, провулків, проспектів, узвозів, шосе тощо.
- Статистика подана згідно з довідником вулиць з урахуванням перейменувань і найменувань 2015 і 2016 років. Деякі об'єкти можуть мати різні типи в різних джерелах: провулок/вулиця Бурденка, бульвар/вулиця Амвросія Бучми, провулок/вулиця Гулака-Артемовського, вулиця/провулок Володі Дубініна, проспект/вулиця Василя Порика, вулиця/провулок Римського-Корсакова. У поданій статистиці для цих об'єктів враховано тип за довідником (у наведеному переліку вказаний першим).
Посилання
- Енциклопедія Києва — інформація про київські вулиці, театри, музеї, пам'ятники, визначних киян.
- У Жулянах з'явилось 25 нових вулиць // «Українська правда — Київ», 1 жовтня 2015 року.
- Двом столичним вулицям (вулиця Панаса Любченка, провулок Січневий) повернули історичні назви // «Українська правда — Київ», 8 жовтня 2015 року.
- У Києві з'явились «солодкі» та «трав'яні» вулиці // «Українська правда — Київ», 8 жовтня 2015 року.