Проспекти Києва

Проспекти Києва, на відміну від вулиць і бульварів, — відносно молоді. Як правило, це широкі жваві магістралі, що проходять в нових районах Києва. Станом на 2010 рік їх 31.

Проспекти проходять через місто, з'єднують між собою різні його ділянки, перетинаючи на своєму шляху безліч різних вулиць. Більшість з них розташовані на правому березі Дніпра, але є й такі, які були побудовані на лівобережжі. Найбільший проспект на Лівому березі — Броварський проспект. Окрім нього тут проходять такі проспекти Києва як: проспект Миру, проспект Юрія Гагаріна. Проспект Миколи Бажана та інші.

Уздовж деяких проспектів Києва розташовані низкою магазини, житлові будинки, розважальні центри і різні установи. Інші ж тягнуться через зелені райони міста.

Перелік проспектів

НазваДовжина, кмРозташуванняЗображення
Миколи Бажана6,15Розташований у Дарницькому районі Києва. Пролягає від Південного мосту до Харківської площі. Є частиною Малої Окружної дороги.
Степана Бандери4,0Пролягає від вулиць Куренівської й Кирилівської до Північного мосту.
Броварський13,5Простягається від мосту Метро до межі міста Бровари.
Романа Шухевича4,9Знаходиться у житлових масивах Вигурівщина-Троєщина, Райдужний та на території Чорторию у Дніпровському районі. Простягається від Північного мосту до вулиць Теодора Драйзера і Братиславської.
Визволителів1,3Пролягає від Броварського проспекту до бульвару Перова 
Відрадний3Пролягає від Ніжинської та Гарматної вулиць до залізничного шляхопроводу та вулиці Дев'ятого Травня. Проходить через Солом'янський район. 
Юрія Гагаріна2,2Пролягає від Дарницької площі до вулиці Попудренка. 
Героїв Сталінграда4,9Пролягає від проспекту Степана Бандери до Північної вулиці. 
Академіка Глушкова6,1Пролягає від Голосіївського проспекту і Васильківської вулиці до міської межі і шосе на Одесу. 
Голосіївський4,1Пролягає від залізничного шляхопроводу до проспекту Академіка Глушкова. 
Георгія Гонгадзе1,2Проспект в житловому масиві Виноградар (Подільський район). Пролягає від проспекту Правди до проспекту Свободи.
Петра Григоренка2,75Пролягає від вулиці Анни Ахматової до проспекту Миколи Бажана. 
Любомира Гузара2,2Пролягає від Гарматної вулиці до залізничного мосту.
Академіка Корольова2,4Проспект у Святошинському районі Києва. Пролягає від вулиці Сім'ї Сосніних до вулиці Дев'ятого Травня.
Леся Курбаса2,55Пролягає від залізничного мосту і проспекту Любомира Гузара до Кільцевої дороги.
Лісовий2,1Розташований у житловому масиві Лісовий, Деснянський район. Простягається від Братиславської вулиці до вулиці Космонавта Волкова.
Валерія Лобановського4,9Простягається від Севастопольської до Деміївської площі.
Володимира Маяковського4,6Проспект у житловому масиві Вигурівщина-Троєщина. Простягається від проспекту Романа Шухевича до Милославської вулиці.
Миру1,0Пролягає від Дарницької площі до бульвару Верховної Ради. 
Мінський1,0Пролягає від площі Тараса Шевченка до міської межі. 
Алішера Навої1,4Пролягає від Райдужної до Миропільської вулиці. 
Науки5,0Пролягає від Деміївської площі до Столичного шосе. 
Оболонський4,8Пролягає від Вербової вулиці до Північної вулиці. 
Академіка Палладіна5Розташований у межах Академмістечка, Біличів та Новобіличів (Святошинський район). Пролягає від проспекту Перемоги до Гостомельської площі.
Перемоги12Проспект у Шевченківському, Солом'янському та Святошинському районах Києва. Пролягає від площі Перемоги до Брест-Литовського шосе.
Повітрофлотський6,2Простягається від вулиці В'ячеслава Чорновола до аеропорту «Київ». Проходить через Шевченківський та Солом'янський райони.
Правди4,0Проспект у Подільському районі міста Києва. Пролягає від Вишгородської до Газопровідної вулиці.
Маршала Рокоссовського0,65Пролягає від Полярної вулиці до вулиці Юрія Кондратюка. 
Свободи1,7Проспект у Подільському районі міста Києва. Пролягає від проспекту Правди до проспекту Георгія Гонгадзе і вулиці Косенка.
Соборності2,7Пролягає від Дарницької площі до мосту імені Патона. 
Павла Тичини1,6Пролягає від Дніпровської набережної до Березняківської вулиці. 

У зв'язку з неоднозначним формулюванням у рішенні виконкому Київради щодо найменування[1] в офіційних документах нині одночасно використовуються назви проспект Василя Порика та вулиця Василя Порика.

Див. також

Примітки

  1. Рішення виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих від 27 грудня 1971 року № 2061 «Про найменування та перейменування вулиць м. Києва» // Державний архів м. Києва, ф. Р-1, оп. 8, спр. 1012, арк. 418–424. Архівовано з першоджерела 31 липня 2013.

Джерела

  • Атлас «Київ до кожного будинку». ДНВП «Картографія», 2001, 2003—2008 роки. — ISBN 978-966-475-173-2.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.