Вулстон

Вулстон (англ. Woolston) передмістя, сучасна південно-східна частина міста Саутгемптон, графства Гемпшир у Південно-Східній Англії. Розташоване на східному березі річки Ітчен. Один з найвідоміших центрів суднобудування в Британській імперії. На верфях John I. Thornycroft & Company свого часу випускалось багато кораблів та суден.

Вулстон
англ. Woolston, Southampton
Вигляд на верфі Вулстона з Ітченського мосту. 26 травня 2007
Вигляд на верфі Вулстона з Ітченського мосту. 26 травня 2007
Вулстон на мапі Саутгемптона
Основні дані
50°53′35″ пн. ш. 1°22′35″ зх. д.
Країна Велика Британія
Регіон Південно-Східна Англія
Засновано X століття
Населення 13 852
Агломерація Саутгемптон
Телефонний код (+44) 023
Часовий пояс UTC+0 (Велика Британія)
GeoNames 2633591
Поштові індекси SO19
Міська влада
Мапа


 Вулстон у Вікісховищі

Зміст

Вулстон веде свою історію від невеличкого селища Олафс тан (англ. Olafs tun)[1], укріпленого на східному березі річки Ітчен поселення, яке заснував ще ватажок вікінгів Олаф I у 10-му сторіччі. Це селище мало стратегічно вигідне розташовування, де вони ставали табором під час нальотів на землі південної Англії.

У Книзі Страшного суду цей населений пункт фігурував уже як Олвестан (англ. Olvestune)[1]. Згодом завдяки здобутій славі одного з важливих перевальних пунктів вовни через річку Ітчен містечко стало іменуватись Вулстон.

У Середні віки містечко інтенсивно розвивалось, це зумовлювалося розвитком сільського господарства, ремесел і торгівлі. Розбудова Вулстона відбувалася в умовах піднесення ремісничого виробництва й торгівлі. Особливо інтенсивно розвивались галузі суднобудування. Згодом він став важливим індустріальним і транспортним центром на півдні Англії. В 1908 році в місті засновано штаб-квартиру однієї з найбільших суднобудівних компаній John I. Thornycroft & Company, яка переїхала до Вулстона з лондонського Чизіка. У 1920 році Вулстон увійшов на правах боро до Саутгемптона.

У 1970 році в містечку збудували Ітченський міст, який з'єднав Вулстон з центром Саутгемптона.

Див. також

Посилання

Примітки

  1. Brown, Jim (September 2004). The Illustrated history of Southampton's Suburbs. Breedon Books Publishing Co Ltd. ISBN 1-85983-405-1.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.