Відділ (біологія)

Ві́дділ (лат. divisio) — одна з таксономічних категорій високого рангу. Відділи об'єднують близькі класи й отже знаходяться в ієрархії таксономічних категорій нижче царства та вище класу.

Співвідношення основних таксономічних рангів

Закінчення латинських назв

Стандартні закінчення категорії рангу відділу(типу):

Гриби Рослини Тварини
- omycota - ophyta - ata

Для латинських назв відділів Міжнародним кодексом ботанічної номенклатури рекомендовано закінчення –phyta для всіх рослин (наприклад відділ харові водорості Charophyta, відділ квіткові рослини Magnoliophyta). Кількість відділів в царстві рослин є різною в різних системах і коливається від 14 до 20. Більшість відділів виділяють серед водоростей, тоді як всі квіткові рослини входять до одного відділу. Великі відділи інколи ділять на підвідділи (subdivisio), для яких рекомендовано вживати стандартизоване закінчення –phytina для всіх рослин, і –mycotina для грибів.

У зоологічній номенклатурі відділу відповідає тип.

Джерела

  • Биология. Большой энциклопедический словарь. Москва: Большая Российская энциклопедия, 1998.
  • Глущенко В. И., Акулов А. Ю., Леонтьев Д. В., Утевский С. Ю. Основы общей систематики: уч. пособие.-Харьков: ХНУ, 2004 (рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.