Віктор Люстиг

Віктор Люстиг (нім. Victor Lustig; 4 січня 1890, Богемія 11 березня 1947, Спрингфілд, Міссурі) — австро-угорський та американський шахрай і аферист. Світову славу здобув як «людина, що продала Ейфелеву вежу. Двічі».

Віктор Люстиг
нім. Victor Lustig
Ім'я при народженні чеськ. Robert V. Miller[1]
Прізвисько Count Victor Lustig
Народився 4 січня 1890(1890-01-04)
Hostinnéd, Трутнов
Помер 11 березня 1947(1947-03-11) (57 років)
Спрингфілд, Міссурі, США
·пневмонія
Діяльність con artist, confidence trickster
Галузь Шахрайство

Біографія

Віктор Люстіґ походив із вищих верств буржуазії, отримав хорошу освіту і вільно володів п'ятьма мовами. Від бійки в 19 років через дівчину в нього залишився характерний шрам від лівого ока до лівого вуха. Після школи відбував тюремний термін за дрібні злочини.

До Першої світової війни заробляв азартними іграми на трансатлантичних лайнерах, а також продавав «апарат для виробництва доларів», який через 12 годин після продажу переставав функціонувати. З початком війни це джерело доходу вичерпалося.

У 1920 році Віктор Люстіґ відправився в США, де представився графом Віктором Люстіґом. Там тонкий знавець людської психології з аристократичними манерами довів свої шахрайські навички до досконалості. Однією з його жертв став Аль Капоне. У 1925 році Люстіґ вдалося продати паризькому лахмітнику Ейфелеву вежу, запевнивши його, що вежа нібито продається на злам і він є агентом уряду, що здійснює цю операцію. Обдурений торговець посоромився заявити в поліцію, а Люстіґ спробував цей же трюк ще раз. Проте новий покупець відправився в поліцію, і афера була розкрита.

Втікши в США, Люстіґ став фальшивомонетником. Після численних шахрайських історій та навіть втечі з-під варти за день до суду Люстіґ був засуджений до 20 років тюремного ув'язнення і поміщений в Алькатрас. 9 березня 1947 року Люстіґ помер від пневмонії.

Література

  • Флойд Міллер, «Чоловік, який продав Ейфелеву вежу», 1961

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.