Вільям Джойс

Вільям Брук Джойс (англ. William Joyce; 24 квітня 1906, Бруклін, Нью-Йорк 3 січня 1946, Лондон) — нацистський пропагандист, ведучий англомовних передач німецького радіо, прозваний у Британії Lord Haw-haw[6] за афектовану британську вимову, властиву вищим класам в Англії.

Вільям Джойс
англ. William Brooke Joyce
Прізвисько Lord Haw-Haw
Народився 24 квітня 1906(1906-04-24)[1][2][3]
Бруклін, Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, США[4]
Помер 3 січня 1946(1946-01-03)[1][2][3] (39 років)
HM Prison Wandsworthd, Вандзверт, Великий Лондон, Англія, Велика Британія[5]
·повішення
Поховання Bohermored
Країна  Велика Британія
 США
 Німеччина
 Сполучене Королівство
Діяльність політик, журналіст, радіоведучий
Alma mater Coláiste Iognáid, Galwayd, King's College Schoold і Біркбекd
Знання мов англійська[1]
Партія Британський союз фашистів і National Socialist Leagued

Біографія

Народився в сім'ї змішаного походження (батько — ірландець-католик, мати — англійка-протестантка). Незабаром сім'я переїхала в Англію. Закінчив Лондонський університет. Джойс був затятим прихильником юніонізму (перебування Ірландії у складі Великої Британії) і ще в дитинстві був інформатором британців про діяльність ІРА.

У 1923 році вступив в невелику антикомуністичну групу. У 1924 році на засіданні Консервативної партії був атакований невідомими, які розрізали йому щоку. У 1932 році вступив у Британський союз фашистів (British Union of Fascists) під проводом Освальда Мослі. Займався питаннями пропаганди.

У 1937 році розійшовся з Мослі, вийшов з БСФ і разом з депутатом парламенту Дж. Беккетом заснував Націонал-соціалістичну лігу (National Socialist League), яка проповідувала антиєврейські та антикапіталістичні ідеї.

У кінці серпня 1939 року, попереджений про можливий арешт, разом з дружиною втік до Німеччини.

У 1940 році прийняв німецьке громадянство (до цього був громадянином США), став ведучим англомовної передачі на німецькому радіо «Говорить Німеччина» (Germany Calling). 

У 1945 р. схоплений британськими військами. Страчений британською владою методом повішання. Страту виконав британський кат Альберт Пірпойнт у в'язниці Вандсворт.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.