Віная

Віна́я (палі, санскр. विनय, «дисципліна, правила») — сукупність правил і способів організації життя та духовної практики буддійських монахів у громаді (санґсі). Основою вінаї є система правил пратімокші[1] (палі — патімоккга).

В процесі розвитку буддизму та появи різних напрямів, було сформовано кілька різних «вінай». В традиції Тхеравади віная містить 227 правил для монахів-чоловіків та 311 правил для монахинь. В більшості шкіл Китаю, Японії та Кореї загальноприйнятою є віная школи дгармаґуптака, яка містить 250 та 348 правил відповідно монахам та монахиням. І нарешті в Тибеті та Монголії найбільш поширеною є Мӯласарвāстівāда-віная (253 правил для монахів-чоловіків та 364 для монахинь). Правила життя монахів у громаді могли змінюватися і ускладнюватися відповідно до регіональних та культурних обставин, оскільки буддизм у своєму поширенні вийшов далеко за межі Індії.

Будда неодноразово підкреслював, що Віная є однією із найважливіших складових практики, дотримання правил якої сприяють досягненню його послідовниками нірвани.

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 6 січня 2011. Процитовано 26 серпня 2012.

Джерела

  • (англ.)Vinaya Texts (переклад T. W. Rhys Davids і Hermann Oldenberg), Oxford, the Clarendon Press, 1881.
  • YAMAGIWA Nobuyuki. «Recent Studies on Vinaya Manuscripts». Journal of Indian and Buddhist studies 52.1 (2003).
  • Satoshi Hiraoka. «The Relation between the Divyavadana and the Mulasarvastivada Vinaya». Journal of Indian Philosophy 26.5 (1998).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.