Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету

Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету (ВТЕІ КНТЕУ) — державний навчальний заклад, який здійснює підготовку кадрів з економічних спеціальностей, що користуються найбільшим попитом на ринку праці. Заснований в 1968 році. Розташований в будинку, який є пам'яткою історії та архітектури XIX століття. В інституті навчається понад 4,5 тисячі студентів. Інститут укомплектований висококваліфікованими науково-педагогічними кадрами. Вчені звання та наукові ступені мають майже 70 % професорсько-викладацького складу.

Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету
ВТЕІ КНТЕУ
49°14′01″ пн. ш. 28°27′45″ сх. д.
Тип національний
Країна  Україна
Розташування Вінниця
Засновано 1968
Акредитація IV  рівня
Ректор Замкова Наталія Леонідівна
Студентів 4,500
Приналежність Міністерство освіти і науки України
Адреса 21100, Вінниця, вул. Соборна, 87
Сайт www.vtei.com.ua

Історія інституту

Вінницьке реальне училище

У 1889 при обговоренні у Вінницькій міській думі з'ясувалося, що у місті було 4027 дітей шкільного віку, а навчалися лише 1179. Розвиток міста потребував все більше освічених людей. З цією метою дума ухвалила рішення про переведення з Могилева-Подільського до Вінниці реального училища і перетворення його у шестикласне. Було вирішено розмістити училище у будинку, збудованому на кошти купця Цаля Вайнштейна.[1][2][3] На його утримання передбачалося щорічно виділяти по 8 тисяч карбованців сріблом. Проект будівлі розробив архітектор Київського навчального округу Микола Чекмарьов.[4] Завершили будівництво у 1889 р.[5]

Викладацький склад

31 викладач інституту- аспіранти та здобувачі вчених ступенів кандидатів та докторів наук. Протягом останніх чотирьох років викладачі інституту суттєво підвищили свій науково-педагогічний рівень шляхом стажування та перепідготовки в інститутах підвищення кваліфікації, провідних навчальних закладах України, участі в міжнародних наукових та науково — методичних семінарах, а також стажування з окремих курсів, дисциплін за міжнародними програмами за кордоном, зокрема у США, Великій Британії, Німеччині, Франції, Італії, Польщі. Інститут постійно розвиває і вдосконалює матеріально-технічну базу. Розміщений в чотирьох навчальних корпусах, він має сучасне комп'ютерне і мультимедійне обладнання (комп'ютери нового покоління, мультимедійні проектори, копіювальні апарати, графопроектори тощо). Комп'ютери об'єднані в єдину локальну мережу, яка підключена до електронної мережі Internet. Це дає змогу студентам та викладачам використовувати найсучаснішу інформацію в своїй роботі.

Міжнародні зв'язки інституту

Укладено договори про співробітництво з Міжнародним інститут управління м.Архангельська (Росія), з підприємством J. S. A. P. м. Зноймо (Чехія). Метою цих договорів є дослідження і обґрунтування можливостей по створенню спільних підприємств, пошуки спільних об'єктів підприємництва; використання сучасних технологій. Викладачі ознайомилися із досвідом підготовки студентів в університетах Лондона і Бірмінгема (Велика Британія), Турина (Італія), Клерман-Ферран (Франція), Лафайє, Оксфорд (США). Налагоджені творчі зв'язки із спорідненими навчальними закладами Росії, Республіки Білорусі, Грузії та інших країн. Здійснюється спільний українсько — німецький проект «Віртуальні підприємства через географічні кордони» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD).Активно розвивається стосунки з Лодзінським університетом (Республіка Польща), Ханце-Університетом (м. Гронінгем, Нідерланди). Працює рада студентського самоврядування, діють «Бізнес-Клуб» та «Євро-Клуб». Студенти беруть участь в художній самодіяльності. Велика увага в інституті приділяється спортивно-масовій роботі. Збірна команда інституту з боксу — Чемпіон VI літньої Універсіади області серед ВНЗ III—IV рівнів акредитації, призер VI літньої Універсіади України.

Примітки

  1. Анохіна Л. С. З історії освіти у м. Вінниці (ІІ пол. XIX – поч. XX ст.) // Подільська старовина: науковий збірник. Ювілейний випуск до 80-річчя з часу заснування музею. Вінницький обласний краєзнавчий музей. – Вінниця, 1998. – 148 стор.
    Анохіна Л. С. З історії освіти у м. Вінниці (II пол. XIX – поч. XX ст.) // Подільський телеграф. – 2001. – 13 вересня (№ 12)
  2. Salomon Weinstein. Das Winnizaer Leben. Seine Hintergründe – ein Blick aus der Ferne / Соломон Вайнштейн. Винницкая жизнь. Её подоплёка - взгляд издалёка. Кёльн, 2015. 432 стр. Publisher: Books On Demand (July 31, 2014). Language: Russian. ISBN 978-3-7386-3950-6. 112-113.
    Salomon Weinstein. Моя Винница. 594 стр. Publisher: Books On Demand (July 31, 2014). Language: Russian. ISBN 3735742181. стор. 412 Краєзнавець Л. І. Шипович (1893-1990 рр.) переказував, що купець Вайнштейн мріяв бачити цей будинок як пам'ятник передчасно померлому сину, студенту Петербурзького політехнічного інституту (заснований 1899 ???)
  3. Здание было построено на деньги купца Цаля Лейбовича Вайнштейна. Вайнштейн завещал все свое имущество на постройку здания для училища. Во многих источниках указывается, что Цаль Лейбович предпринял все это в память о погибшем сыне, который учился в Петербургском техническом университете. В благодарность городские власти в 1911 году назвали в честь Вайнштейна одну из улиц города. Сегодня это Каменецкий переулок - между улицей Театральной и Хлебной // Винница: фото, достопримечательности, история / Мой штетл. Еврейские местечки Украины
  4. У 1897 р. до головного корпусу училища добудували ліве крило, будівництвом керував архітектор Краузе, який був австрійським підданим.
  5. Історія інституту. Архів оригіналу за 12 липня 2013. Процитовано 18 червня 2014.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.