Вінсент Бабеш

Вінсент Бабеш (рум. Vincenţiu Babeş; нар. 21 січня 1821, Ходоні пом. 22 грудня 1907, Будапешт) — румунський адвокат, викладач, журналіст, політик, член і один із засновників Румунської академії, батько фізика і біолога Віктора Бабеша.

Вінсент Бабеш
Vincenţiu Babeş
Народився 21 січня 1821(1821-01-21)
Ходонь, Саткінез, Тіміш, Австро-Угорщина
Помер 22 січня 1907(1907-01-22) (86 років)
Будапешт, Австро-Угорщина
Країна  Угорщина
Діяльність адвокатура, педагогіка, журналістика, політика
Знання мов угорська
Членство Румунська академія
Посада член Національних зборів Угорщини
Партія Romanian National Partyd
Діти Віктор Бабеш

Біографія

Народився 21 січня 1821 в місті Ходоні в Банаті в селянській родині.

Рано залишившись сиротою, вже з юних років мав жити власною працею, але це не завадило йому блискуче закінчити як середню, так і вищу освіту.

Після закінчення курсу богословських і юридичних наук в Пештському університеті, був запрощений в Богословський інститут в місто Арад, а в 1849 його призначено директором народних шкіл в Банаті.

У жовтні 1849 Бабеш був посланий до столиці Австрії Відня з депутацією від усього румунського народу, як представник румунської єпархії Арада і багатьох сільських громад. Деякий час по тому, він був прикомандирований до міністерства юстиції для перегляду і редагування румунського тексту зводу законів. Потім він працював при касаційній палаті у Відні, перебуваючи в той же час членом касаційної палати в Будапешті. Переслідування, яким в той час піддавалися угорці, змусили його залишити займані ним посади, але незабаром він знову був обраний депутатом в угорську палату, де зіграв значну роль в політичному русі угорських румунів.

Літературна діяльність Бабеша почалася в 1843, коли він став поміщати в «Трансильванській газеті» численні статті з політичної економії. Крім того окремі його твори і вірші публікувалися і в інших журналах. Але, на думку ряду критиків, головна його заслуга полягає в редагуванні журналу «Бджола».

Помер 22 січня 1907 в місті Будапешті.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.