Вітчизняна. Велика

«Вітчизняна. Велика» (рос. Отечественная. Великая) історичний документально-ігровий фільм російського виробництва, що було знято Іваном Скворцовим та Романом Бєлим у 2012 році під керівництвом Олексія Пивоварова. Прем'єра кінострічки відбулася на російському телеканалі НТВ 7 вересня 2012 року з нагоди річниці Бородінської битви.

Вітчизняна. Велика
Отечественная. Великая
Жанр Історичний фільм
Режисер Іван Скворцов
Роман Бєлий
Продюсер Олексій Пивоваров
Сценарист Катерина Афоніна
Роман Бєлий
У головних
ролях
Віра Строкова
Юрій Чурсін
Олег Любімов
Марк Рудінштейн
Михайло Левченко
Оператор Вадим Деєв
Кінокомпанія НТВ
Тривалість 90 хв
Мова російська
Країна  Росія
Дата виходу 2012

Синопсис

Кореспондентка Маша має зробити репортаж про людей, які займаються реконструкцією історичних подій франко-російської війни 1812 року. Натомість самі «рольовики» пропонують їй розповісти не про них, а про справжніх героїв тих часів. От тільки кожен з них бачить героями зовсім різних людей. Маша опиняється у вирі фантазій та суперечок чотирьох реконструкторів, завдяки яким переносить на 200 років у минуле.

Автори фільму спробували відійти від канонічного сприйняття подій 1812 року та підняти багато питань, що зацікавлять глядача: «Яку роль у перемозі відіграли імператор Олександр I та генерал-фельдмаршал Кутузов? Чи не перебільшена роль народного ополчення у бойових діях?». Та головним питання, безумовно є наступне: «Хто переміг у 1812 році?». Саме його й було винесено як підзаголовок фільму. І відповідь на нього не настільки очевидна, як може здатися на перший погляд.

В головних ролях

Знімальна група

  • Автори сценарію: Катерина Афоніна, Роман Бєлий
  • Режисери: Іван Скворцов, Роман Бєлий
  • Керівник проекту: Олексій Пивоваров
  • Оператор-постановник: Вадим Деєв
  • Художник-постановник: Денис Ігнатович

Цікаві факти

  • Генеральним спонсором проекту став російський банк ВТБ.
  • Одна з заключних сцен фільму знімалася не на Смоленській дорозі, де події відбувалися насправді, а у віддаленому куточку парку «Останкіно» на території садиби графів Шереметьєвих.
  • Щоб розібратися у деталях та максимально точно відтворити події 1812 року, творці кінофільму запросили до співпраці істориків і реконструкторів з військових клубів, що відповідали за достовірність зброї, амуніції та костюмів.
  • Деякими критиками фільм було названо «русофобським»[1].

Примітки

  1. Олександр Бобров. Безрідна та дріб'язкова (рос.). Газета «Советская Россия». Архів оригіналу за 23 жовтня 2012. Процитовано 29 грудня 2012.

Посилання

Інтерв'ю
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.