Гаврилець Дмитро Григорович

Дмитро́ Григо́рович Гавриле́ць (*29 листопада 1958, Чернівці) — український альтист. Завідувач кафедри струнно-смичкових інструментів, професор Національної музичної академії України ім. П. Чайковського та Київської середньої спеціальної музичної школи імені Миколи Лисенка, арт-директор Міжнародного конкурсу альтистів імені Зенона Дашака. Заслужений діяч мистецтв України.

Гаврилець Дмитро Григорович
Зображення
Основна інформація
Дата народження 29 листопада 1958(1958-11-29) (63 роки)
Місце народження Чернівці, Українська РСР, СРСР
Професії альтист
Освіта Чернівецьке державне училище мистецтв ім. Воробкевича
Нагороди

Біографія

Народився 1958 р. у м. Чернівці. У 1978 р. закінчив Чернівецьке музичне училище. 1983 р. закінчив Львівську державну консерваторію ім. М. Лисенка (клас проф. Дашака З. О.), у 1987 р. закінчив асистентуру-стажування Московської державної консерваторії ім. П. Чайковського (клас проф. Дружиніна Ф. С.). З 1987 р. викладає альт на кафедрі струнно-смичкових інструментів НМАУ ім. П. Чайковського. З 2002 р. — доцент, із 2005 р. — професор, з 2006 р. — завідувач кафедри струнно-смичкових інструментів.

Випускники Гаврильця — високопрофесійні музиканти, які працюють у найкращих музичних колективах України та за її межами (Німеччина, Португалія, Корея, Єгипет, Китай та Росія). Він підготував до вступу в асистентуру-стажування і є творчим керівником асистентів-стажистів кафедри струнно-смичкових інструментів. У класі в нього навчаються і закінчили академію лауреати та дипломанти всеукраїнських та міжнародних конкурсів (Італія, Франція, Словаччина, Росія і т. д.).

Балотувався на виборах ректора НМАУ 20 вересня 2018 року, але не пройшов у другий тур виборів, отримав 13 голосів (2,6 %), зайняв п'яте місце серед шести кандидатів[1].

Чоловік композитора Ганни Гаврилець.

Творча діяльність

Дмитро Гаврилець активно виступає з концертами, бере участь у різних музичних фестивалях як соліст (у Києві, Львові, Харкові, Одесі, Москві, Єревані, Парижі), у складі струнного квартету та різних камерних ансамблів.

Як соліст, виступав з Національним симфонічним оркестром України (диригенти: В. Сіренко, В. Плоскина, Р. Ревакович (Польща)), симфонічним оркестром НРК України (диригент — В. Гнєдаш), Львівським симфонічним оркестром (диригент — Р. Сімович), симфонічним оркестром кінематографії Росії (диригент — Е. Хачатурян), Національним ансамблем «Київська камерата» (диригенти: В. Матюхін, Н. Пономарчук), Державним камерним ансамблем «Київські солісти» (диригент Б. Которович), камерним оркестром «Леополіс» (диригент — Г. Пентелейчук (Франція)).

У 1989 р. став переможцем конкурсу «Нові імена», що відбувався на українському радіо. З 1992 по 1997 рр. працював другим концертмейстером групи альтів Національного симфонічного оркестру України.

Гаврилець є першим виконавцем численних творів сучасних українських і закордонних композиторів — В. Степурка, О. Левковича, А. Гаврилець, В. Загорцева, В. Бібіка, В. Губи, Б. Фроляк, Є. Станковича, Г. Ляшенка, О. Яковчука, І. Щербакова, С. Бєрінського (Росія), Б. Кутавічюса (Литва), М. Стаховського (Польща) і Дж. Фіали (Канада).

Гаврилець є автором багатьох редакцій партій альта творів сучасних українських композиторів. У його творчому доробку — опубліковані наукові статті, пов"язані з проблемами виконавства на струнно-смичкових інструментах. У 2000 і 2001 рр. брав активну участь у роботі журі Всеукраїнського конкурсу струнно-смичкових інструментів у Львові. У 2004 р. був членом журі Міжнародного конкурсу альтистів у Кишиневі (Молдова).

Він є засновником і директором Міжнародного конкурсу альтистів ім. Зенона Дашака.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.