Гадяцький історико-краєзнавчий музей

Гадяцький історико-краєзнавчий музей — створений 1967 року на громадських засадах.

Гадяцький історико-краєзнавчий музей.
Гадяцький історико-краєзнавчий музей. У холлі музею.

Загальний опис

Гадяцький історико-краєзнавчий музей знаходиться в окремому приміщенні (8 кімнат) в центрі міста Гадяча. Налічує близько 2 тисяч експонатів, що розповідають про історію краю, видатних діячів, життя і творчість яких пов'язана з Гадяччиною. Одна з експозицій відтворює історію роду Драгоманових-Косачів, який подарував Україні Михайла Драгоманова, Олену Пчілку і Лесю Українку. Зокрема, тут представлені матеріали про П. Мирного, Л. Українку. У Гадячі народилися її мати О. Пчілка та М. П. Драгоманов. Серед експонатів – меблі з вітальні будинку Драгоманових і особисті речі Лесі Українки.[1]

У музеї, зокрема, зберігаються власноручна вишивка Лесі Українки (її особиста річ), статуетка «Єгиптянка», привезена письменницею з Єгипту; з бібліотеки М. П. Драгоманова — «Розвідки про українську народну словесність і письменство», «Листування Михайла Драгоманова з Мелітоном Бучинським 1871—1877» та інші брошури.

До музею належать також Гадяцькі підземелля.

По залах музею. Галерея

Див. також

Примітки

  1. Гадяч: велич гетьманської столиці. Архів оригіналу за 6 січня 2017. Процитовано 6 січня 2017.
  2. Гадяцький літературний музей родини Драгоманових на сайті «Рідна країна — Світоглядний портал»

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.