Гайдельберзька академія наук

Гайдельберзька академія наук, Академія наук землі Баден-Вюртемберг, Академія наук в Гайдельберзі (нім. Heidelberger Akademie der Wissenschaften, НAW) громадська некомерційна організація, науково-дослідний центр при Гейдельберзькому університеті, член Союзу Академій наук Німеччини.

Гайдельберзька академія наук
(ГАК)
Оригінальна назва нім. Heidelberger Akademie der Wissenschaften
Дата заснування 1909 (1763)
Тип академія наук
Мета діяльності наукова
Голова Герман Ган (президент)
Ключові особи Гюнтер Йост (керуючий справами)
Положення 49°24′43″ пн. ш. 8°42′47″ зх. д.
Адреса  Німеччина, Гайдельберг, Карлштрасе № 4.
Офіційний сайт haw.uni-heidelberg.de
 Гайдельберзька академія наук у Вікісховищі

Історія

Ця Академія наук в м. Гайдельберзі була заснована на кошти та з ініціативи великого німецького промисловця Генріх Ланц (*1838-†1905 рр.), однак її урочисте відкриття відбулося в 1909 році, тобто вже після його смерті. Ідея Г. Ланца полягала в тому, щоб відродити перервану традицію: ще в 1763 році в його рідному місті Мангеймі курфюрстом Карлом IV Теодором була заснована Пфальцька академія наук, і закрита в 1803 році за розпорядженням окупаційних військ (див. «Наполеонівські війни»). Таким чином, Гайдельберзька академія повинна була стати наступницею академії наук курфюрства Пфальц (див. «Курпфальц»). З 1920 року академія розміщується в великогерцогському палаці біля Гайдельберзького замку. У 1958 році перейменована в Академію наук федеральної землі Баден-Вюртемберг.

Структура

В організаційному відношенні Гайдельберзька академія наук має традиційну для німецьких вчених зборів структуру, в основі якої лежить розподіл на Класи. На чолі класу стоїть академік-секретар, який має одного заступника та декількох помічників за окремими напрямами досліджень. З дня заснування й донині є два кляси:

  • Філософсько-історичний клас — очолює професор Бернд Шнайдмюлер.
  • Математико-природничий клас — очолює професор Томас В. Хольштайн.

На чолі академії стоїть президент, на даний час цю посаду займає фахівець в галузі інженерії професор Пауль Кірхоф. Поточними питаннями управління академією, а також адміністративно-господарськими питаннями відає керуючий справами.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.