Гайнц Лангер

Гайнц Лангер (нім. Heinz Langer; нар. 8 серпня 1935) — німецький математик, лауреат премії НАН України імені М. Г. Крейна 2010 року, провідний світовий експерт в спектральному аналізі та його застосуванні, зокрема в теорії операторів у просторах Крейна. Він опублікував понад 170 робіт з 45 співавторами з різних країн світу. Він був керівником досліджень близько 25 аспірантів.

Гайнц Лангер
Heinz Langer
Народився 8 серпня 1935(1935-08-08) (86 років)
Лейпциг, Саксонія, Вільна держава Пруссія, Німеччина, Німецький рейх[1] або Дрезден, Королівство Саксонія
Країна  Австрія
Діяльність математик, викладач університету
Alma mater Дрезденський технічний університет
Галузь функціональний аналіз
Заклад Віденський технічний університет
Науковий керівник проф. П. Г. Мюллер
Аспіранти, докторанти Uwe Küchlerd[2], Olaf Böhmed[2], Bernd Kirsteind[2], Branko Curgusd[2], Bernd Fritzsched[2], Hans-Peter Höscheld[2], Zoltán Sasvárid[2], Matthias Langerd[2], Henrik Winklerd[2], David Eschwéd[2], Bernhard Ernst Bodenstorferd[2], Harald Woracekd[2], Michael Kaltenbäckd[2], Annemarie Lugerd[2], Ulrich Lunzed[2], Matthias Weberd[2], Heribert Schmidtd[2], Jürgen Grohd[2], Lutz-Peter Klotzd[2], Gudrun Oberrender geb. Tietzd[2], Wilfried Schenkd[2], Franz Schmidtd[2], Dieter Schützed[2], Heidrun Teichert geb. Seideld[2], Reinhard Wobstd[2], Boldsuch Zaganyd[2], Joachim Timmeld[2] і Muhamed Borogovacd[2]
Членство Академія наук НДР і Австрійська академія наук
Нагороди

 Гайнц Лангер у Вікісховищі

Бібліографія

Гайнц Лангер народився в Дрездені 8 серпня 1935 року. Він жив ​​у Дрездені майже 55 років. Він навчався в гімназії, вивчав математику в Дрезденському технічному університеті, де став асістентом, і де він отримав PhD в 1960 році і його хабілітацію в 1965 році. Він був призначений професором з математики в його альма-матер у 1966 році, у віці 31 року.

На початку своєї кар'єри Гайнц Лангер провів два роки за кордоном, перший, в Одесі в 1961/62 р. на запрошення М. Г. Крейна, а потім у 1966/67, незабаром після його призначення професором в Дрездені, на стипендію Національної дослідницької ради Канади, яка була організована професором І. Гальперіним, в Торонто.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.